اجرای KaiOS روی ۱۰۰ میلیون دستگاه؛ جذب ۵۰ میلیون دلار سرمایه برای توسعه بیشتر!

Nokia_8110_4G_HMD_Global_4275

بر اساس گزارش KaiOS Technologies، سیستم عامل تقریبا هوشمند KaiOS که بر روی نوکیا ۸۱۱۰ ۴G نیز در حال اجرا می باشد، اکنون به سومین سیستم عامل بزرگ موبایل در جهان تبدیل شده است.

۱۰۰ میلیون دستگاه میزبان KaiOS!

KaiOS یک سیستم عامل توسعه یافته بر پایه لینوکس است که در واقع آن را می توان ادامه‌ی راه سیستم عامل متن باز فایرفاکس که توسعه‌ی آن در سال ۲۰۱۶ توسط شرکت موزیلا متوقف شد، به حساب آورد. این سیستم عامل توسط KaiOS Technologies که در ایالات متحده واقع شده توسعه یافته است. با بیش از ۱۰۰ میلیون دستگاه در حال اجرای KaiOS در ۱۰۰ کشور جهان و پس از دریافت یک منبع سرمایه گذار مالی دیگر، اکنون آینده‌ی KaiOS بیش از پیش روشن به نظر می رسد.

طبق گزارش TechCrunch، این سرمایه گذاری جدید به ارزش ۵۰ میلیون دلار توسط “Cathay Innovation و سرمایه گذاران قبلی، یعنی گوگل و TCL Holdings” انجام شده است. با این سرمایه گذاری، تا کنون مجموعا ۷۲ میلیون دلار برای توسعه این سیستم عامل موبایل در نظر گرفته شده است.

در حال حاضر، تنها دستگاه Nokia Mobile با سیستم عامل KaiOS، نوکیا ۸۱۱۰ ۴G است. با توجه به پیشرفت های KaiOS، می توان انتظار داشت در آینده دستگاه های بیشتری با این سیستم عامل به بازار ارائه شوند.

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

  • حسين ۰۲/۰۳/۱۳۹۸ :: ۲۱:۵۹

    حيفش كه برنامه هاي اندرويد روشون راحت پورت نميشه
    همين تلگرام ميامد مث واتس چه خوب ميشد

  • mamalkamal ۰۳/۰۳/۱۳۹۸ :: ۱۳:۰۲

    تلگرام براش بیاد عالی میشه حداقل تو ایران خیلی گوشی باحالیه این ۸۱۱۰

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *