استفاده‌ی اپل از نرم افزار شبکه‌ای دیتا سنتر‌ نوکیا

Apple and Nokia

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در کنار دنیایی که آن را می‌بینیم و در آن زندگی می‌کنیم، یک دنیای عجیب و مهم وجود دارد که قدرت آن از مراکز داده‌ یا دیتا سنترها تامین می‌شود و کنترل آن نیز توسط نرم افزارهای شبکه‌‎ای دیتا سنتر صورت می‌گیرد.

اخیراً نوکیا یک سیستم عامل شبکه‌ی جدید (Network Operating System یا به اختصار NOS) معرفی کرده است که روش‌ کار کردن شبکه‌های مرکز داده را برای همیشه تغییر می‌دهد. نوکیا به شرکت‌های ارائه دهنده‌ی خدمات و سایر کسب‌وکارها این قابلیت را می‌دهد تا شبکه‌ی مراکز داده در مقیاس بزرگ را به سرعت طراحی، مستقر، سازگار و اتوماتیک کنند.

اهمیت این ماجرا زمانی بیشتر می‌شود که بدانیم در دهه‌ی آینده اکثر مشاغل و کسب‌وکارها به سمت نسل 4.0 صنایع و شبکه‌های پرسرعت 5G مهاجرت خواهند کرد.

سیستم عامل NOS جدید نوکیا با نام Nokia Service Router Linux (یا به اختصار SR Linux) و پلتفرم Nokia Fabric Service Platform (به اختصار FSP) با همکاری شرکت‌های پیشرو در صنعت وب، از جمله اپل، توسعه یافته‌اند. اپل یکی از اولین شرکت‌هایی است که با تکنولوژی جدید همسو شده و به زودی از آن در دیتا سنترهای خود استفاده خواهد کرد.

با اعلام این خبر نوکیا در جایگاه ممتاز بازار تجهیزات دیتا سنتر قرار گرفت. به خصوص زمانی که فنلاندی‌ها موفق به عقد قرارداد با شرکتی مثل اپل شده‌اند. انتظار می‌رود که تاثیر مثبت این خبر روی قیمت سهام نوکیا در چند روز آینده مشخص شود.

شما چه فکری می‌کنید؟

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

 • محمدهادی 13/07/2020 :: 18:32

  واااااووووو
  نوکیا ینی همین
  چیزی رو که اصلا بفکرت نمیرسید رونمایی کنه

 • mamalkamal 14/07/2020 :: 13:06

  ای جان
  این است نوکیا

 • HOSEIN_NOKIA 18/07/2020 :: 08:59

  اپل سرت گیج نره با نوکیا قرارداد بستی

 • امیر عزیزی. 18/07/2020 :: 15:26

  دوستانی که میگن نوکیا عقب موندس.حالا دیدید که عقب مونده نیست و 70 درصد تکنولوژی هایی که میاد نوکیا درست میکنه.5g هم نوکیا برا اولین بار درست کرده.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *