نوکیا موبایل: منتظر بهبود عملکرد دوربین و اسکنر اثر انگشت نوکیا ۹ PureView باشید

Nokia-9-PureView-With-Penta-Lens-Camera

نوکیا ۹ PureView در حال حاضر در بازار ایالات متحده موجود است و حتی تعداد کمی از این دستگاه در چند کشور اروپایی نیز عرضه شده و به مرور فروش آن در کشورهای بیشتری در حال آغاز است. اکنون در حالی که دوربین پنج گانه این گوشی هوشمند بازخورد بسیار مثبتی را از خریداران اولیه دریافت کرده، ولی چند گزارش نیز دریافت شده که نشان می دهد برخی مشکلات جزئی در عملکرد اپلیکیشن دوربین این گوشی وجود دارد.

دوربین و اسکنر اثر انگشت نوکیا ۹ PureView در مسیر بهبود

اسکنر اثر انگشت نوکیا 9 PureView

علاوه بر دوربین، برخی کاربران نوکیا ۹ PureView اظهار داشته اند که عملکرد اسکنر اثر انگشت موجود در زیر صفحه نمایش این گوشی نیز گاهی عملکرد خوبی ندارد و از این رو آنها ترجیح داده اند از قابلیت تشخیص چهره یا همان Face ID این دستگاه استفاده کنند. اکنون یوهو سارویکاس، مدیر ارشد محصولات HMD Global در توییتر خود به این بازخوردها واکنش نشان داده و تایید کرده که این شرکت در حال کار بر روی این دو مساله است.

از بازخورد شما سپاسگذاریم. چند موضوع قابل ذکر:

– با در دسترس قرار گرفتن این گوشی برای کاربران بیشتر، ما شاهد چند کرش دوربین بوده ایم، که به دلیل افت ولتاژ باتری زمانی که شارژ دستگاه کم بوده رخ داده است. ما این مساله را برطرف خواهیم کرد.

سنسور اثر انگشت در زیر صفحه نمایش محدودیت هایی دارد. ما این تجربه را بهبود خواهیم داد. ما همچنین قابلیت باز شدن قفل دستگاه با چهره را داریم.

— Juho Sarvikas (@sarvikas) March 13, 2019

بنابراین یوهو اذعان داشته که آنها گزارش هایی در مورد کرش کردن دوربین زمانی که شارژ دستگاه کم است داشته اند. بر اساس توضیحات او، با توجه به اینکه پنج دوربین نوکیا ۹ PureView به طور همزمان کار می کنند، این موضوع موجب افت ولتاژ باتری می شود که در نهایت منجر به توقف عملکرد دوربین می شود. 

این مدل مشکلات غیر معمول نیستند و تقریبا تمام گوشی های هوشمند از جمله گوگل پیکسل در زمان ورود به بازار با مسائل زیادی مواجه بوده اند. اما خبر خوب این است که Nokia Mobile اکنون کار بر روی این مشکلات را آغاز کرده و دارندگان نوکیا ۹ PureView به زودی شاهد بهبود عملکرد دوربین و اسکنر اثر انگشت گوشی خود خواهند بود.

منبع :
NOKIAPOWERUSER

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *