نوکیا موبایل خواستار تبدیل هند به بزرگترین مرکز تولید و توزیع خود است

Make-in-India

روزنامه هندی Financial Express مصاحبه خوبی با Sanmeet Kochhar معاون رئیس HMD Global ترتیب داده که در مورد برنامه های نوکیا موبایل در هند و سایر نقاط جهان در سال 2021 توضیحاتی ارائه داده است. سال 2020 سال سختی برای نوکیا موبایل بود. اگرچه از نظر لجستیکی با مشکلاتی مواجه شدند، اما در سه ماهه چهارم سال 2020 میزان عرضه بهبود یافت. به نظر می رسد نوکیا 5.3 با استقبال خوبی مواجه شد، اما اسمارت فون های مقرون به صرفه بسیاری به بازار جهانی و همچنین بازار چین ارائه می گردند. این خبر خوبی برای برند نوکیا نیست که در حال حاضر در صنعت تلفن همراه پانزدهم می باشد، اما هنوز سر پاست و اگر خوب اداره شود می تواند به جایی که شایسته آن است برسد.

Kochhar اظهار داشت که آنها به 100% ظرفیت تولید بازگشته اند و هنوز به طرح Make in India بسیار پایبند هستند. نوکیا موبایل در حال حاضر تولید 100% دستگاه های خود برای بازار محلی هند را در همان کشور به انجام می رساند. آنها به شرکای متعددی در آنجا اعتماد کرده اند، برخی شرکای محلی و برخی خارجی مانند Foxconn تایوانی که دارای کارخانه ای در کلان شهر چنای می باشد. برای عرضه نوکیا C3 نوکیا موبایل با یک شریک هندی همکاری کرده، و دستگاه های بسیاری خواهند بود که توسط شرکای هندی مانند Lava تولید می شوند.

به این ترتیب نوکیا موبایل می تواند بر روی بهبود عرضه و گسترش توزیع در هند کار کند که هم اکنون دارای بیش از 700 شریک توزیع کننده می باشد. از این فرصت استفاده خواهد شد تا هند را منبعی ارزشمند برای صادرات خود کنند.

وی همچنین اشاره کرد که نوکیا موبایل بر روی دستگاه هایی کار می کند که برای بازار هند سفارشی شده اند و نوکیا موبایل قصد دارد دستگاه های 5G مقرون به صرفه بیشتری را در سال 2021 به بازار عرضه کند.

وی خاطر نشان کرد که آنها بر روی شرکای مختلفی از جمله گوگل، کوالکام، نوکیا و سایرین در این اکوسیستم حساب کرده اند، بنابراین نیازی به راه اندازی کارخانه های خود ندارد. وقتی از Kochhar در مورد عامل تمایز دستگاه های نوکیا پرسیده شد وی اظهار داشت که تفاوت در داشتن نرم افزار بهتر و future-proof است.

این موضوعی است که به نظر نگران کننده می رسد، از آنجایی که تنها اتکا به نرم افزار به عنوان یک عامل تمایز چیز چندان خوبی نیست. تنها چیزی که دستگاه های نوکیا در حال حاضر با آن شناخته می شوند طراحی و استفاده از اندروید وان می باشد و می دانیم که این نرم افزار چقدر پر از باگ است. اصلاحات نرم افزاری خوبی از طرف نوکیا، گوگل و زایس ارائه می شوند، اما سخت افزار نیز باید مورد پژوهش و سرمایه گذاری قرار گیرد چرا که اسمارت فون های نوکیا نسبت به رقابت در این بخش پایین خواهند آمد.

نوکیا برند قدرتمندی است، اما نوکیا موبایل باید برای اعتبار خود سرمایه گذاری کند و تنها راه انجام این کار ساخت گوشی های است که از نظر دوام، کیفیت و مولفه های سخت افزاری خوب از سایرین برجسته تر باشند.

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

  • 7plus 13/02/2021 :: 15:10

    تولید در هند بهتر از چین خواهد بود . لااقل میدانیم توسط یک کارخانه تولید میشود

    هر کالایی که در چین توسط کارخانه اصلی ساخته میشود صدها مشابه غیراصلی و بی کیفیت آن در کارگاهها و زیرپله ها و زیرزمین ها و کانالهای آب و فاضلاب چین برای مصرف کشورهای جهان سوم مخصوصا ایران ساخته خواهد شد .

    • vahid 14/02/2021 :: 10:15

      دوست عزیز منم از چین متنفرم مخصوصاً سر جریان کرونا اما الان چه بد چه خوب اکثر شرکت ها تو چی کارخونه دارند اما اینکه تاجر ایرانی می‌ره جنس بی کیفیت چینی وارد می‌کنه چه ربطی به چین داره ؟ شما تا حالا نوکیا تقلبی دیدی که مخصوص بازار ایران ساخته شده باشه ؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *