ویدیو: جداسازی قطعات نوکیا 5G 8.3 و نوکیا C3

Nokia-8.3-5G-disassembly-glue

گوشی های نوکیا C3 و نوکیا 8.3 5G به آرامی در حال راه یافتن به بازار هستند، بنابراین برای تکنسین ها و مردم عادی بسیار مفید خواهد بود اگر که نحوه چگونگی باز شدن این گوشی ها را بدانند و قطعات را از هم جدا سازند، البته فقط محض احتیاط. این ویدیوها توسط Techno Rabin که معمولا یکی از اولین کانال هایی است که ویدیوهایی این چنینی را منتشر می کند در یوتیوب قرار گرفته است. دیدن داخل اسمارت فون ها بسیار جالب است، بنابراین این شما و این هم بخش های داخلی نوکیا C3 مقرون به صرفه و نوکیا 8.3 5G که مدت هاست منتظر آمدنش هستیم.

با جداسازی اجزا نوکیا 8.3 5G شروع می کنیم. قسمت شیشه ای پشت گوشی محکم به پشت دستگاه چسبانده شده و زمانی که این قسمت جدا شد، خواهید دید که پیچ های بسیاری قسمت های داخلی را کنار هم نگاه می دارد و یکپارچگی ساختار گوشی را محکم حفظ می کند. مادربرد محکم در جای خود قرار گرفته و با یک صفحه پلی کربنات محافظت می شود که دارای برخی المنت ها برای از میان بردن گرمای پردازنده 765 کوالکام می باشد. جالب است بدانید که دو قسمت از مادربرد که به خاطر باتری از هم جدا می شوند توسط کابل هایی در پایین باتری به هم متصل می شوند.

در این ویدیو در فرآیند جداسازی اجزا مشاهده می کنیم که فریم آلومینیومی داخلی از بالا تا پایین گوشی امتداد نمی یابد یا اینکه بخش های بالا و پایین با لایه هایی از پلی کربنات پوشانده شده اند در نتیجه آلومینیوم دیگر دیده نمی شود.

متاسفانه، باتری به فریم دستگاه چسبانده شده و علی الظاهر باید از هیت گان برای بیرون آوردن آن استفاده کنید که این می تواند به آن آسیب برساند، بنابراین باید آن را با یک باتری جدید جایگزین کنید.

نتیجه نهایی این جداسازی اجزا را در بالا تماشا کردیم، و حالا شما می توانید ویدیو اسمبل کردن نوکیا 8.3 5G را نیز تماشا کنید.

اکنون ببینیم نوکیا C3 چگونه ساخته شده است.

نوکیا C3 بسیار ساده تر ساخته شده است و این ویدیو با اسمبل کردن آن شروع می شود، و بعد از آن تکنسین اجزا گوشی را از هم جدا می کند. فریم آلومینیومی تا پایین دستگاه امتداد ندارد و در انتهای فریم قطعات پلاستیکی قرار گرفته است. اجزا داخلی ساده هستند و بعد از جایگذاری مادربرد و اتصال تمامی کابل ها، فقط باید کاور پلی کربنات را به گوشی پیج کنید، باتری جداشدنی را در جای خود قرار دهید و در نهایت قسمت پلی کربناتی پشت دستگاه را در جای خود قرار دهید.

این ویدیو را می توانید در زیر تماشا کنید.

به اشتراک گذاشتن این ویدیوها توسط Techno Rabin می تواند برای فرد یا افرادی مفید واقع شود. نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

  • میلاد شجاعی 10/09/2020 :: 15:32

    مای نوکیا عالیه کلی اطلاعات جدید یاد گرفتم چقدر این دو تا فیلم عالی بود مررسی از مای نوکیا چقدر گوشی نوکیا C3 خوبه باتری قابل تعویض داره ممنون از نوکیا و مای نوکیا

  • Nokia 6.1 12/09/2020 :: 08:27

    سلام. من کارآموز تعمیرات موبایل هستم و این فیلم ها خیلی برام مفید بود. لطفا مشابه این ویدئو را باز هم در سایت قرار دهید.
    با تشکر.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *