"/> دیدار مدیران عامل نوکیا و اریکسون با صدراعظم آلمان | مای نوکیا

دیدار مدیران عامل نوکیا و اریکسون با صدراعظم آلمان

Nokia-Ericsson-Merkel

پیرو جنگ تجاری بین دو کشور ایالات متحده آمریکا و چین، مشکلاتی برای شرکت هوآوی پیش آمدند که منجر به کم رنگ شدن فعالیت‌هایش در بازارهای غربی شدند. در ادامه اما موقعیت‌های تجاری زیادی برای رقبای اروپایی این شرکت چینی، یعنی نوکیا و اریکسون، ایجاد شدند.

یکی از مهم‌ترین بازارهای از دست رفته‌ی هوآوی در اروپا، بازار آلمان یا به طور دقیق‌تر مخابرات آن موسوم به Deutsche Telecom است. بر اساس گزارشات Reuters، این مجموعه‌ی آلمانی، که به اختصار DT هم نامیده می‌شود، از همکاری با نوکیا در مقام تامین کننده‌ی نرم افزار و قطعات سخت افزاری شبکه‌ی مخابراتی خود، چندان هم راضی نبود. اما همچنان به همکاری با این غول فنلاندی‌ ادامه دادند. این ادامه‌ی کار حتی باعث ایجاد شدن فضایی برای حضور شرکت سوئدی اریکسون هم شد. اما خب به نظر می‌رسد که هم نوکیا و هم اریکسون به دنبال اتمام قراردادی هستند که هوآوی آن را شروع کرد و فرصت نشد تا به آن پایان دهد.

حال خبرگزاری Yahoo Finance مدعی شده که مدیران عامل دو شرکت نوکیا و اریکسون در صدد دیدار با صدراعظم آلمان، Angela Merkel، در روزهای آتی هستند. آن‌ها در شهر برلین در مورد بهترین روش‌ها برای تنظیم تجهیزات خارجی در مخابرات آلمان، گفت‌وگو خواهند کرد.

در حالی که مبحث رقابت باعث توسعه و رشد صنایع مختلف به خصوص صنعت فناوری می‌شود، خروج از حالت تک قطبی و صدور مجوز برای فعالیت دو یا سه شرکت مختلف در تجهیزات مخابراتی می‌تواند باعث بهبود کیفیت و کارایی شود. البته شنیده‌ها حاکی از آنند که تجهیزات نوکیا و اریکسون با یکدیگر سازگار هستند. در حالی که احتمالاً تجهیزات ساخت هوآوی سازش چندانی با نمونه‌های دیگر برای ارتقا نداشته باشد.

نظر شما چیست؟

منبع :
NOKIAMOB

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *