رسمی: اطلاعات گوشی های هوشمند نوکیا در فنلاند ذخیره می شود

hmd-global-logo

شرکت سازنده گوشی های نوکیا، یعنی HMD Global امروز رسما اعلام کرد که این شرکت اطلاعات جمع آوری شده از گوشی های نوکیا را به سرورهایی در اروپا، یا به طور دقیق تر فنلاند، انتقال خواهد داد.

ذخیره اطلاعات گوشی های نوکیا در زادگاه خود!

HMD Global نیز همانند هر شرکت سازنده گوشی های هوشمند، اطلاعات کاربران را برای تله متری و داده های فعال سازی ذخیره سازی می کند. همان طور که پیش تر در این مطلب اطلاع رسانی کرده بودیم، شما می توانید به تمام اطلاعاتتان که HMD ذخیره کرده دسترسی پیدا کرده و آنها را حذف کنید.

در یک بیانیه مطبوعاتی، HMD اعلام کرد که آنها با شرکت مشاوره ای CGI و Google Cloud همکاری کرده اند تا “با به کارگیری کامل از تجزیه و تحلیل داده ها به طرفداران گوشی های نوکیا در سراسر جهان سود برسانند.” اولین گوشی های هوشمندی که به جای سنگاپور، اطلاعاتشان به فنلاند ارسال می شود، نوکیا ۴٫۲، نوکیا ۳٫۲ و نوکیا ۲٫۲ خواهد بود. داده های مربوط به بقیه دستگاه ها بعد از به روز رسانی اندروید Q در سال جاری و سال ۲۰۲۰ منتقل خواهند شد.

اگر به خاطر داشته باشید HMD Global در اوایل سال جاری همچنین با یک رسوایی جزئی در این زمینه دست و پنجه نرم کرد که در آن، اطلاعات تعدادی از دستگاه های نوکیا ۷ پلاس در نروژ به سرورهای چینی فرستاده می شدند. البته این مسئله قبل از آنکه عمومی شود و اطلاعات کاربران به خطر بیفتد، به طور کامل مرتفع شد. پس از این اتفاق، HMD با انتشار بیانیه ای توضیحات دقیق تری در رابطه با داده هایی که جمع آوری می کنند و محلی که آنها ذخیره می شوند ارائه کرد.

با وقوع جنگ تجاری اخیر میان ایالات متحده و چین و اقدامات اتحادیه اروپا برای وضع مقرراتی برای محافظت از اقتصاد خود از عواقب این جنگ تجاری، انتقال سرورها به فنلاند یک کار بسیار منطقی و عالی از HMD Global به نظر می رسد. به این ترتیب این شرکت فاصله بیشتری از این جنگ تجاری می گیرد و می تواند از این موضوع برای ترویج هر چه بیشتر محصولات نوکیا استفاده کند.

منبع :
NOKIAMOB

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *