نوکیا یک راهکار مش وای فای 6 خود بهینه سازی کننده جدید ارائه کرد

BEACON – NOKIA

نوکیا برای ارائه کنندگان خدمات ارتباطی اولین راهکار وای فای 6 خود بهینه سازی کننده جهان را ارائه داد. مزیت این راهکار وای فای 6 در هر دو بعد نرم افزاری و سخت افزاری جدید نوکیا نهفته است و نوکیا بیکن WQiFi جدید را در بر می گیرد که می تواند به راحتی در یک شبکه مش متصل شود و با یک اکسس پوینت بی سیم ثابت 5G مانند 5G FastMile جدید ترکیب شود.

نوکیا بدون سر و صدا بیکن های (beacons) جدید را معرفی کرد که قادر به ایجاد یک مش وای فای 6 هستند. نوکیا بیکن 6 (AX42001) در اوایل سال جاری میلادی معرفی شد، اما بیکن جدید، نوکیا بیکن 2 است که یک AX1800 دو بانده و سه بانده دارای اکسس پوینت مش با اتصال اترنت و وای فای است و همچنین می تواند برای ایجاد یک مش وای فای خانگی استفاده شود.

پیش از این یک بررسی از بیکن 3 داشته ایم اما هنوز منتظر رندری از بیکن 2 هستیم.

ONT

WiFi Gateway

Beacon 6

 

نرم افزار مورد نیاز برای راه اندازی یک شبکه خانگی شامل موارد زیر می شود:

  • نوکیا وای فای کلود کنترلر که دید کاملی از تمام اکسس پوینت ها فراهم می آورد و امکان بهینه سازی عملکرد وای فای را در طول خانه ها و آپارتمان های همسایه می دهد.
  • کنسول خانه که دید کلی بلادرنگ از شبکه خانگی وای فای را فراهم می آورد و به عامل هلپ دسک توانایی شناسایی دلایل مشکلات را می دهد.
  • کنسول شبکه که به مدیر شبکه قدرت مانیتور و بهینه سازی شبکه های وای فای را به عنوان یک کل می دهد تا به شکل پویا مشکلات را حل کند.

اپ موبایلی نوکیا نیز برای این کار در نظر گرفته شده که به کاربران نهایی امکان نصب، گسترش یا مدیریت شبکه وای فای را می دهد.

در اینجا آنچه که پورتفولیو محصولات با قابلیت وای فای 6 نوکیا را در بر می گیرد آمده است:

  • Nokia ONT G-2426G-A و XS-2426G-A: دو بانده، AX1800 دارای ONTs به ترتیب با اتصالات GPON و XGS-PON
  • نوکیا وای فای بیکن 2 و بیکن 6: دو بانده AX1800 و سه بانده AX4200 دارای اکسس پوینت مش با اتصال اترنت و وای فای برای گسترش شبکه مش
  • نوکیا FastMile 5G Gateway 3 و 5G Gateway 3.1: دو بانده، AX3600 دارای اکسس پوینت مش با اتصال 5G به ترتیب با آنتن های high-gain و تمام جهت.
منبع :
NOKIAMOB

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *