سه سال پیش در چنین روزی HMD کار خود را آغاز کرد

HMD-Birthday-1024×658

اگر شما به صفحه رسمی HMD Global مراجعه کرده و مطالب موجود در بخش خبری آن را بررسی کنید، شما خواهید دید که اولین پست آنها مربوط به تاریخ ۱۸٫۰۵ است، اما در سه سال پیش. خوب، این بدان معنا است که سه سال از آغاز فعالیت این استارتاپ فنلاندی که گوشی های هوشمند نوکیا را دوباره به بازار بازگرداند، می گذرد.

گذشت سه سال از راه اندازی HMD

این تاریخ نیاز به کمی توضیح دارد. HMD معمولا روز تولد خود را اول دسامبر جشن می گیرد، یعنی زمانی که اعلام کرد نوکیا در حال بازگشت به کسب و کار گوشی های هوشمند است. اما در حقیقت روز ۱۸ مِی، روز آغاز رسمی فعالیت HMD است.

در این مدت که از فعالیت HMD می گذرد، این شرکت هرگز سعی نکرده و نام خود را به صورت گسترده مطرح سازد و بیشتر بر نام نوکیا تاکید داشته است، نامی که میان مردم جهان از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. HMD به عنوان یک استارتاپ آغاز به کار کرد و هنوز هم مدل کسب و کار استارتاپی را در پیش گرفته است، اما در حال حاضر بیش از ۵۰۰ کارمند از سراسر جهان دارد. دفتر مرکزی HMD در هلسینکی واقع در اسپو فنلاند قرار دارد، اما آنها دفاتر بزرگی در لندن و شنزن و دفاتر کوچک تری در کشورهای مختلف دارند.

در سه سال گذشته، اچ ام دی موفق به رونمایی و عرضه ۲۳ گوشی هوشمند و چندین گوشی ساده جدید شده است که یک کار بزرگ برای آنها محسوب می شود. آنها همچنین مواردی چون Nokia Community را دوباره احیا کردند و دوباره نام نوکیا را به جامعه بازگرداندند.

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

  • محمد ۲۸/۰۲/۱۳۹۸ :: ۲۳:۱۱

    خدا نکنه روزی برسه که نام نوکیا رو محو کنه و بجاش از برند خودش استفاده کنه…

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *