نوکیا موبایل سورس کد کرنل نوکیا 2 را منتشر شد

Nokia 2 front

در چند ماه اخیر ما شاهد سرعت گرفتن چشمگیر عرضه سورس کد کرنل گوشی های اندرویدی نوکیا توسط HMD بوده ایم و این شرکت سورس کد تعداد زیادی از گوشی های جدید خود را در این مدت در دسترس قرار داده است. با این حال یکی از گوشی های قدیمی تر این شرکت، یعنی نوکیا 2 از غافله جا مانده بود و حالا ما شاهد انتشار سورس کد کرنل این گوشی هستیم.

سورس کد کرنل نوکیا 2 در دسترس قرار گرفت

اچ ام دی هنوز سورس کد کرنل تمام گوشی های عرضه شده را منتشر نکرده، ولی این لیست به سرعت در حال تکمیل است و دستگاه های بیشتری به آن اضافه می شوند، به طوری که در حال حاضر سورس کد کرنل نوکیا 2 نیز برای دانلود در دسترس قرار گرفته است.

یکی از کاربردهای مهم انتشار سورس کرنل دستگاه ها این است که به توسعه دهندگان اجازه می‌ دهد برنامه های سفارشی مورد نظر خود و رام‌ های غیر رسمی را برای دستگاه های اندرویدی توسعه دهند. اگر چه این یک گام بزرگ در جهتی درست است، ولی اچ ام دی همچنان اجازه باز کردن قفل بوت لودر دستگاه های نوکیا را به تمام کاربران نداده و تنها امکان باز کردن بوت لودر گوشی نوکیا ۸ وجود دارد. هر چند انتظار می رود در آینده این امکان برای گوشی های بیشتری فراهم گردد.

در حال حاضر اگر شما به صفحه Open source وب سایت Nokia مراجعه کنید می توانید به سورس کد کرنل بسیاری از گوشی های نوکیا، به جز نوکیا 3.2، 4.2، 9 PureView و 3.1 پلاس دسترسی پیدا کنید.

منبع :
NOKIAMOB

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *