سورس کد کرنل نوکیا ۹ PureView منتشر شد

nokia-9-pureview-4-1024×768

در چند ماه اخیر ما شاهد سرعت گرفتن عرضه سورس کد کرنل گوشی های اندرویدی نوکیا توسط HMD بوده ایم و این شرکت سورس کد تعداد زیادی از گوشی های جدید و قدیمی خود را در این مدت در دسترس قرار داده است. حالا نوبت به انتشار سورس کد کرنل یکی از جدیدترین گوشی های این شرکت، یعنی نوکیا ۹ PureView رسیده است.

سورس کد کرنل نوکیا ۹ PureView نیز در دسترس قرار گرفت

اچ ام دی هنوز سورس کد کرنل تمام گوشی های عرضه شده را منتشر نکرده، ولی این لیست به سرعت در حال تکمیل است و دستگاه های بیشتری به آن اضافه می شوند، به طوری که در حال حاضر سورس کد کرنل نوکیا ۹ PureView نیز برای دانلود در دسترس قرار گرفته است.

یکی از کاربردهای مهم انتشار سورس کرنل دستگاه ها این است که به توسعه دهندگان اجازه می‌ دهد برنامه های سفارشی مورد نظر خود و رام‌ های غیر رسمی را برای دستگاه های اندرویدی توسعه دهند. اگر چه این یک گام بزرگ در جهتی درست است، ولی اچ ام دی همچنان اجازه باز کردن قفل بوت لودر دستگاه های نوکیا را به تمام کاربران نداده و تنها امکان باز کردن بوت لودر گوشی نوکیا ۸ وجود دارد. هر چند انتظار می رود در آینده این امکان برای گوشی های بیشتری فراهم گردد.

در حال حاضر اگر شما به صفحه Open source وب سایت Nokia مراجعه کنید می توانید سورس کد کرنل گوشی های نوکیا ۹ پیورویو، ۸٫۱، نوکیا ۸، نوکیا ۷ پلاس، نوکیا ۷٫۱، نوکیا ۶٫۱ پلاس، نوکیا ۶٫۱، نوکیا ۶، نوکیا ۵٫۱ پلاس، نوکیا ۵٫۱، نوکیا ۳٫۱، نوکیا ۳، نوکیا ۲٫۱، نوکیا ۲، نوکیا ۱ پلاس و نوکیا ۱ را دریافت کنید.

منبع :
LOVENOKIA

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *