فروش ۱۶ میلیون گوشی نوکیا توسط HMD در سه ماهه اول ۲۰۱۹

Nokia-7.1-AH-7

سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ برای سازنده گوشی های نوکیا، یعنی HMD Global زیاد جالب توجه و چشمگیر نبود. بر اساس گزارش Counterpoint که پیش از این منتشر کردیم، نوکیا در این دوره سه ماهه از لیست ۱۰ شرکت برتر فروشنده گوشی های هوشمند در جهان خارج شده است، ولی این شرکت موفق شده جایگاه نخست را در میان فروشندگان گوشی های ساده به دست آورد. بر اساس گفته های Counterpoint Research، گوشی های هوشمند نوکیا تقریبا ۱ درصد از سهم بازار را در سه ماهه اول ۲۰۱۹ به دست آورده اند.

فروش 16 میلیون گوشی نوکیا توسط HMD در سه ماهه اول 2019 1

Counterpoint همچنین حجم گوشی های ساده نوکیا که در طول سه ماهه اول ۲۰۱۹ به بازار عرضه شده اند را محاسبه کرده، که ۱۳ میلیون واحد بوده است. همچنین حدود ۱ درصد از سهم بازار گوشی های هوشمند به معنای فروش حدودا ۳ تا ۳،۴ میلیون گوشی هوشمند در سه ماهه اول ۲۰۱۹ است.

فروش 16 میلیون گوشی نوکیا توسط HMD در سه ماهه اول 2019 2 فروش 16 میلیون گوشی نوکیا توسط HMD در سه ماهه اول 2019 3

همانطور که می بینیم، HMD Global در دو ماه گذشته وارد دوره ای از کاهش فروش گوشی های هوشمند و ساده شده است. این شرکت در سه ماهه اول ۲۰۱۹، بیشترین گوشی ساده را به فروش رسانده است، به این معنی که آنها در یک بخش از این بازار نزولی عملکرد خوبی داشته اند، اما کاهش فروش گوشی های هوشمند موضوع آزاردهنده ای است.

به طور کلی، آمارها نشان می دهند که بیش از ۱۶ میلیون گوشی نوکیا در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ به فروش رفته است. انتظار می رود با عرضه دستگاه های جدیدی که در اوایل امسال معرفی شدند، نتایج سه ماهه دوم ۲۰۱۹ برای نوکیا بهتر باشد؛ ولی با این حال باید منتظر آمارهای رسمی در این رابطه باشیم.

منبع :
NOKIAMOB

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *