HMD به دنبال استفاده بیشتر از قطعات ساخته شده در هند در گوشی های هوشمند نوکیا است

Nokia-Chennai-india

با رشد اقتصادی چین و دیگر کشورهای آسیای شرقی، ۱۰ سال پیش نوکیا با مشکلات بزرگی دست و پنجه نرم می کرد، زیرا بسیاری از تجهیزات و کارخانه های تولید گوشی های نوکیا در اروپا قرار داشتند.

قطعات هندی جای قطعات چینی را می گیرند

بخش بزرگی از تولیدات الکترونیک در سطح جهان در حال حاضر به چین منتقل شده است و همین موضوع باعث شده تا سازنده های چینی گوشی های هوشمند بتوانند دستگاه های مشابه یا گاهی حتی بهتر (حداقل بر روی کاغذ) را با قیمت هایی پایین تر در سراسر جهان ارائه دهند.

هند، به عنوان یک رقیب واضح برای چین، همچنین برنامه های خود را برای تامین امنیت اقتصادی خود در برابر نفوذ چین آغاز کرده است. یکی از جنبه های این برنامه، تولید تلفن های همراه است، که برای دستیابی به آن، هند در تلاش است تا تولید کنندگان را مجبور کند (از طریق عوارض گمرکی، مالیات ها، معافیت های مالیاتی و غیره) تا به زودی زنجیره تامین و مونتاژ را به هند منتقل کنند.

HMD Global، شرکت فنلاندی سازنده گوشی های نوکیا، در حال حاضر تمامی گوشی های خود را که در بازار هند عرضه می شوند، در همان هند تولید می کند. اما چه چیزی باعث می شود “ساخت هند” معنا پیدا کند؟ خوب، در حال حاضر این کار اغلب به صورت مونتاژ قطعات وارد شده از چین صورت می گیرد.

طبق گزارش موسسه Research Counterpoint، در سال ۲۰۱۸ هندوستان ۱۳ میلیارد دلار قطعات گوشی موبایل وارد کرده است. تولید داخلی برخی از قطعات و مونتاژ محلی همچنان به بالا رفتن ارزش اقتصاد کمک می کند و سبب شده قیمت گوشی ها در مقایسه با وارد کردن آنها، پایین تر تمام شود؛ اما هدف اصلی این کشور این است که قطعات بیشتری را در خاک خود تولید کند. این بدان معنی است که شرکت های تولید کننده صفحه نمایش و سایر اجزا باید به هند منتقل شوند و تنها انتقال کارخانه های مونتاژ گوشی کافی نیست.

طبق گزارش Economic Times، به همین دلیل است که شرکت HMD Global در حال نهایی سازی طرح هایی برای افزایش منابع تامین کننده قطعات گوشی از منشا محلی در هند است. این اقدام به معنای کاهش واردات قطعات از چین، ویتنام یا اندونزی بوده که در نتیجه هزینه ساخت گوشی موبایل را پایین می آورد و موجب می شود شرکت ها بتوانند دستگاه را سریعتر وارد بازار کنند. این کار حتی می تواند سبب بهبود تامین قطعات یدکی برای گوشی های فروخته شده نیز بشود.

HMD به دنبال استفاده بیشتر از قطعات ساخته شده در هند در گوشی های هوشمند نوکیا است 1

HMD Global تنها شرکتی نیست که تلاش می کند تا توانایی تولید خود را در هند ارتقا دهد. انتقال زنجیره تامین یک پروسه طولانی مدت است و احتمالا به همین علت بوده که مقامات هندوستان عوارض گمرکی مربوط به صفحات لمسی و دیگر اجزا (که می توانید در جدول بالا مشاهده کنید) را که قرار بود امسال یا سال آینده اجرا شوند، به تعویق انداخته اند. به نظر می رسد باید منتظر باشیم تا ببینیم در سال های آینده این تصمیمات مقامات هندی چه تاثیری بر بازار موبایل این کشور خواهند گذاشت.

منبع :
NOKIAMOB

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *