حضور موبایل جدید نوکیا آشا در eBay

Nokia-Asha-308A-RM-1025

اگر بخواهیم یک نقطه‌ی سفید در کارنامه‌ی بخش موبایل مایکروسافت پیدا کنیم، قطعاً ساخت موبایل‌های ارزان و در عین حال کارآمد است که در بازارهای درحال توسعه از آن استقبال شد. طوری که موبایل‌های پایین‌رده‌ی لومیا هم به‌شدت روان کار می‌کردند و کاربران آن‌ها دقیقاً تجربه‌ای مشابه با پرچمداران گران‌ قیمت‌تر لومیا داشتند. البته همه کس با موبایل‌های هوشمند کنار نمی‌آیند و از این رو سری آشا (Asha) نوکیا متولد شد تا پلی میان دستگاه‌های ساده و هوشمند باشد. این سری به محبوبیت خوبی هم رسید اما پلتفرم و رابط‌ کاربری آن‌ کاملاً از ویندوزفون و موبایل‌های لومیا متفاوت بود.

بنابراین مایکروسافت در صدد بود تا در نسخه‌ی جدید سیستم عامل آشا، رابط کاربری آن را بیشتر و بیشتر به ویندوزفون نزدیک کند. دلیل اصلی ردموندی‌ها هم این بود که وقتی کاربران موبایل‌های ساده یا همان سری آشا بالاخره تصمیم به خرید موبایلی هوشمند می‌گیرند، ویندوزفون با ظاهر آشنا انتخاب اول آن‌ها باشد. مایکروسافت موبایل تصمیم داشت تا نسخه‌ی متحول شده‌ی آشا را با موبایل آشا 308A معرفی کند، اما ناگهان همه چیز لغو شد. زیرا مایکروسافت تمام تمرکز خود را از مشتریان عادی و محصولاتی مثل موبایل، به سرویس‌های ابری و چیزهای غیرعادی برد.

البته نوکیا Asha 308A تنها موبایل در دست توسعه نبود و اخیراً مشخص شده که مایکروسافت موبایل در حال کار روی آشا RM-1025 هم بوده است. زیرا این موبایل سر از وب‌سایت eBay درآورده و شما حتی می‌توانید با پرداخت مبلغ 110 دلار آن را خریداری کنید. به نظر می‌رسد که این موبایل آخرین مراحل توسعه را به‌سر می‌برد و از آنجایی که تاییدیه‌های FCC را دریافت کرده بود و دفترچه راهنمای آن هم به چاپ رسیده بود، کاملاً آماده‌ی معرفی و عرضه بود.

طراحی گرد و ساده‌ی این موبایل واقعاً زیبا به نظر می‌رسد. در حقیقت این طراحی شبیه به نوکیا 216، نخستین موبایل ساده‌ی نوکیا بعد از بازگشت به بازار، می‌باشد که احتمالاً نوکیا موبایل آن را از مایکروسافت به ارث برد.

نظر شما چیست؟

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

 • زاغی 13/01/2021 :: 10:11

  امیدواریم نوکیاگوشیهایی که رقیبCATباشه چندین مدلش روامسال به بازار معرفی کنه البته باتراشه قدرتمندتر،مثل اسنپ480 5G

 • صالح 13/01/2021 :: 18:55

  این پردازنده رو، روی گوشی ساده بذارن؟؟!!!
  الله اکبر

 • زاغی 14/01/2021 :: 08:58

  کی گفته گوشیCATومدل رقیبش که نوکیاتاف۸۰۰ ساده هست؟این رده از گوشی هاکه برای ورزش وطبعیت گردی هست باید درکناراستقامت ودوام بالا بهترین عکس هاربگیرن بهترین کیفیت فیلمبرداری روداشته باشندآنتن دهی ودوام بسیاربالای باتری راداشته باشندواتفاقاهم بایدسیستم عامل اندروید ومجهزبه شبکه های نت باشندوارتباط خارج شبکه بصورت واکی تاکی تاچند کیلومتر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *