نوکیا در حال تبدیل شدن به یک بازیگر اصلی در بازار Enterprise است

Nokia-Android-One-Business-Enterprise

اگر دقت کرده باشید متوجه می‌شوید که نوکیا موبایل در کنار توجه به بازار مشتریان عادی، در بازار Enterprise نیز حضوری فعال داشته است. برای مثال زمانی که گوگل در سال 2018 از برنامه‌ی Android Enterprise Recommended یا به اختصار AER رونمایی کرد، HMD Global یکی از اولین تولید کنندگانی بود که به آن ورود کرد.

اگرچه نوکیا موبایل پیش از این یک بازیگر مهم در بازار Enterprise محسوب نمی‌شد، اما شواهد خود گواه هستند که فنلاندی‌ها در حال تکمیل سبد محصولات خود در این بازار مهم هستند. در حال حاضر HMD Global تعداد 17 موبایل (که بنا به دلایلی تنها 15 مدل در سایت نوکیا حضور دارند) حاضر در برنامه‌ی AER گوگل دارد.

اخیراً شرکت تحقیقاتی CCS Insight با همکاری HMD Global سه نظرسنجی مختلف را انجام داد تا با برخی از ایده‌ها درباره‌ی استراتژی شرکت‌های مختلف بعد از بروزرسانی دستگاه‌های کارکنان، آشنا شوند.

نظرسنجی تصمیم گیرندگان حوزه‌ی IT شرکت‌ها – CCS Insight 2019

این نظرسنجی چیزی حدود 406 شرکت کننده داشت. بعد از رشد چشمگیر حضور دستگاه‌های اندرویدی در بازارهای Enterprise، سیستم عامل موبایل گوگل در حال تبدیل شدن به چیزی فراتر از گزینه‌ی پیش‌فرض است. نزدیک به 56 درصد از موبایل‌های به فروش رفته در شرکت‌های آمریکایی و اروپایی، از اندروید قدرت می‌گیرند و تنها 43 درصد از آن‌ها در حال اجرای iOS هستند.

نظرسنجی فناوری‌های موجود در محل کار کارکنان – CCS Insight 2019

موبایل‌های هوشمند در حال تبدیل شدن به یک گزینه‌ی حیاتی در محل کار، خصوصاً برای انجام ارتباطات، هستند. اما خب الگوی مصرفی تمام کارکنان یکسان نیست.

براساس اطلاعات منتشر شده در این نظرسنجی، 42 درصد از کارکنان بیش از سه ساعت از تایم کاری خود در یک روز را با موبایل سپری می‌کنند. این عدد در بین کارمندان جوان‌تر به 51 درصد هم می‌رسد. همچنین نزدیک به 34 درصد از کل کارمندان بین یک تا سه ساعت از روز را به استفاده از موبایل اختصاص می‌دهند و  تنها 24 درصد از آن‌ها کمتر از یک ساعت از موبایل استفاده می‌کنند.

نظرسنجی کارکنان در محل کار دیجیتال – CCS Insight 2019

جدا از اهمیت قیمت تمام شده، 69 درصد از تصمیم گیرندگان حوزه‌ی IT در شرکت‌های مختلف، امنیت دستگاه و برنامه‌های نصب شده روی آن را مهم‌ترین عامل خرید می‌دانند. از دیگر عوامل مهم در انتخاب دستگاه بین این افراد می‌توان به سیستم عامل (68 درصد)، قابلیت‌های مدیریتی (67 درصد)، استحکام (66 درصد) و قابلیت‌های اتصالی (64 درصد)، اشاره کرد.

از آنجایی که برخی از کارمندان از دستگاه‌های خریداری شده توسط شرکت برای انجام فعالیت‌های شخصی نیز استفاده می‌کنند، 39 درصد از آن‌ها اعتقاد دارند که لایه‌های امنیتی تعریف شده توسط شرکت در برخی مواقع موجب کاهش بهره‌وری آن‌ها شده است.

برنامه‌ی Android Enterprise Recommended یا AER

شرکت گوگل برای اعطای مجوز برنامه‌ی AER، پیش‌نیازهای اصلی را برای مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری موبایل‌ها تعریف کرده است. تولید کنندگانی که مایل هستند در این برنامه شرکت کنند باید مواردی همچون تحت قرار داد نبودن دستگاه یا به اصطلاح آنلاک بودن اپراتور آن، قابلیت فروش گسترده، سه ماه بروزرسانی امنیتی، یک بروزرسانی اصلی اندروید و ایجاد پروفایل کاری را رعایت کرده باشند.

HMD چه مزیت‌های دیگری را در AER ارائه می‌دهد؟

از زمانی که موبایل‌های ساخت HMD Global عضوی از خانواده‌ی Android One هستند، فنلاندی‌ها می‌توانند سرویس‌های بیشتری را نسبت به حداقل‌های اشاره شده در بالا ارائه دهند. برای مثال نوکیا موبایل وعده‌ی دو بروزرسانی اصلی اندروید را به کاربران داده که در نتیجه‌ی آن طول عمر مفید دستگاه افزایش می‌یابد.

HMD Global می‌گوید که آن‌ها بروزرسانی‌های امنیتی اندروید را تنها ظرف مدت 17 روز پس از انتشار از طرف گوگل، دردسترس قرار می‌دهند. به علاوه اینکه این ویژگی‌‌ها در دستگاه‌های میان‌رده و ارزان قیمت نوکیا هم حضور دارند تا آن‌ها در کنار برادران گران‌تر خود در برنامه‌ی AER شرکت کنند و محدوده‌ی قیمتی را برای بازار Enterprise بازتر کنند.

اکنون HMD مشتریان بزرگی همچون Nokia Corporation ،SAP ،Yorkshire Building Society ،Fertin Pharma ،Mukava و بسیاری دیگر را در بازار Enterprise دارد.

شما چه فکری می‌کنید؟

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

  • رضاساعدی 06/07/2020 :: 18:52

    تا جایی ک ما خبر داریم نوکیا از گذشته تا حالا بر ضد پرچم دارای خودش عمل کرده . نوکیا 808 نوکیا n9 لومیا 1020 نوکیا 8 و الانم 8 سریکوو که با اپدیت ب 10 ی سری قابلیت های دوربینشو حذف کرده مثل raw و………ک نمیشه دیگه گوگل کمرا نصب کرد روش

  • Reza Bahadori 07/07/2020 :: 14:53

    کسی اطلاع داره اندروید 10 چه زمانی برای نوکیا 3.1 منتشر میشه؟
    اصلا اپدیت میشه؟!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *