"/> Counterpoint: نوکیا در سه ماهه دوم 2019 مجموعا 16.8 میلیون گوشی فروخته است | مای نوکیا

Counterpoint: نوکیا در سه ماهه دوم ۲۰۱۹ مجموعا ۱۶٫۸ میلیون گوشی فروخته است

nokia-8110-vs-nokia-3310-2

موسسه تحقیقاتی Counterpoint Research به تازگی اینفوگرافیک خود برای سه ماهه دوم ۲۰۱۹ را منتشر کرده است. در اینفوگرافیک منتشر شده توسط Counterpoint، سهم بازارها به تفکیک هر منطقه و همچنین جزئیات مربوط به بازار گوشی های ساده به طور کامل نشان داده شده است.

در سه ماهه دوم ۲۰۱۹، همان طور که پیش از این با خبر شده بودیم، HMD Global توانسته ۴٫۸ میلیون گوشی هوشمند نوکیا به بازار عرضه کند. به لطف داده های جدید Counterpoint، اکنون ما همچنین می دانیم که این شرکت در این دوره ۱۲٫۰۴ میلیون گوشی ساده نوکیا را نیز به فروش رسانده است.

در مجموع، فنلاندی ها موفق شده اند ۱۶٫۸ میلیون گوشی نوکیا را در سه ماهه دوم ۲۰۱۹ روانه بازار کنند. این ارقام در مقایسه با سه ماهه اول ۲۰۱۹ پیشرفت هایی را نشان می دهد، اما هنوز هم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که این شرکت حدود ۲۰ میلیون گوشی فروخته بود، کمتر است.

از نظر سهم بازار منطقه ای، طبق اطلاعات Counterpoint، شرکت HMD جایگاه خاصی در بخش گوشی های هوشمند ندارد، در حالی که وضعیت گوشی های ساده بهتر است. بر اساس این آمار، در سطح جهانی، HMD با ۱۴ درصد سهم در بازار، دومین فروشنده بزرگ گوشی های ساده بوده است. در هند، HMD با ۹ درصد سهم بازار جایگاه ۵ را به خود اختصاص داده است. همچنین در سایر مناطق آسیا، HMD با ۲۵ درصد از سهم بازار جایگاه اول را همانند اروپا در اختیار خود دارد. در آمریکای شمالی این شرکت با در اختیار داشتن ۹ درصد از سهم بازار جایگاه دوم را در اختیار گرفته است، در حالی که در خاورمیانه و آفریقا گوشی های ساده نوکیا با ۱۳ درصد سهم بازار، در جایگاه سوم قرار گرفته اند. موضوع عجیب این که در آمریکای لاتین ما این نام تجاری را در میان ۵ شرکت برتر مشاهده نمی کنیم.

همچنین جالب است که بدانید که گوشی های ساده آلکاتل بهترین فروش را در آمریکا داشته اند. جالب تر این که برند آلکاتل در حال حاضر متعلق به شرکت نوکیا است و این شرکت مجوز استفاده از آن را به TCL داده، دقیقاً مشابه آنچه که با HMD Global انجام شده است.

منبع :
NOKIAMOB

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *