"/> رسمی: نوکیا موبایل نرم افزار Evenwell (مسدود کننده اپلیکیشن ها در پس زمینه) را کنار گذاشت | مای نوکیا

رسمی: نوکیا موبایل نرم افزار Evenwell (مسدود کننده اپلیکیشن ها در پس زمینه) را کنار گذاشت

nokia-7-plus-battery-life-image

برخی از دستگاه های نوکیا در سال های اخیر عمر باتری فوق العاده ای داشته اند. به عنوان مثال، نوکیا ۷ پلاس یکی از این دستگاه ها است که می تواند با یک بار شارژ به راحتی یک روز و نیم مورد استفاده قرار بگیرد. بخشی از این عملکرد خوب باتری ناشی از به کارگیری نرم افزار ساخته شده توسط شرکت تایوانی Evenwell بود که اپلیکیشن های موجود در پس زمینه را مسدود می کرد.

خداحافظ Evenwell

هر چند Evenwell موجب بهبود عمر باتری دستگاه های نوکیا می شد، ولی از سوی دیگر سبب شده بود گوشی های این شرکت در لیست ضعیف ترین دستگاه ها در فعالیت های پس زمینه ای قرار بگیرند و برخی کاربران نیز به خاطر همین موضوع ناراضی بودند. با از راه رسیدن اندروید پای، نرم افزار باتری تطبیق پذیر یا همان Adaptive battery توسط گوگل معرفی شد. هدف این پروژه دقیقا همانند نرم افزار Evenwell بود تا با بهره گیری جزئی از هوش مصنوعی، عمر باتری دستگاه های در حال اجرای اندروید وان را افزایش دهد. با این حال، نرم افزار Evenwell همچنان بر روی دستگاه های نوکیا وجود داشت.

مدتی قبل برخی شایعات ادعا می کردند كه Nokia Mobile در حال کنار گذاشتن نرم افزار Evenwell است و حالا این موضوع توسط نوكیا موبایل در انجمن گوشی های نوکیا تایید شده است. نرم افزار Evenwell به تدریج با به روز رسانی های آتی غیرفعال خواهد شد و حتی اگر هنوز هم در دستگاهی وجود داشته باشد، نوکیا موبایل ادعا می کند که آن دیگر کاری انجام نمی دهد. به نظر می رسد با اندروید ۱۰ یا Q، ما دیگر نباید شاهد نرم افزار Evenwell در میان نرم افزارهای سیستمی باشیم.

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

 • علی 24/08/2019 :: 12:49

  یعنی برای گوشی هایی که دیگه اندروید اون ها به ارتقا پیدا نمیکنه هم حذف میشه براشون یا نمیشه

 • mamalkamal 25/08/2019 :: 16:41

  نوکیا پنج با اپدیت امنیتی آخر مصرف باتریش بیشتر شده!!!

 • مهدی 25/08/2019 :: 17:50

  نوکیا ۵ من بعد حدود ۱ سال از وقتی اندرویدشو ارتقاء دادم باتریش افتضاح شده بود حالا انگار با این آپدیت امنیتی اوکی شده و باتریش از روز اولم بهتر شارژ نگه میداره

 • mamalkamal 26/08/2019 :: 11:26

  پس چرا نوکیا فایو من دقیقا برعکس شده؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *