پیروزی نوکیا مقابل هوآوی در قرارداد با تایوان

NOkia-5G

اخیراً شرکت نوکیا توانست تا در یک قرارداد تجاری به ارزش حدوداً 450 میلیون دلار با اپراتور Taiwan Mobile (یا همان TWM) پیروز شود. این اپراتور در حقیقت دومین شرکت مخابراتی بزرگ تایوان بعد از Chungwa Telecom است.

نوکیا برای این اپراتور تایوانی به عبارتی نقش تامین کننده‌ی راهکارهای 5G RAN ،5G Core و 5G IMS در طول سه سال آینده را خواهد داشت. مفاد این قرارداد شامل استقرار تجهیزات غیرمستقل 5G با هدف مهاجرت از زیرساخت‌های مستقل 5G تا انتهای دوره‌ی سه ساله است. همچنین خدماتی مانند طراحی و استقرار دیجیتالی به اپراتور شامل این قرارداد می‌شوند.

Tommi Uitto، رئیس بخش شبکه‌های موبایلی نوکیا، در یک بیانیه‌ی خبری گفت:

ما از یک همکاری طولانی مدت با اپراتور Taiwan Mobile خرسندیم. پیش از این هم ما به آن‌ها در ارائه‌ی شبکه‌های 3G ،2G و 4G کمک کرده‌ایم. اکنون نوبت مرحله‌ی بعدی یعنی 5G رسیده و ما شاهد ادامه‌ی این همکاری به عنوان تنها تامین کننده‌ی آن‌ها هستیم. نوکیا با نمونه کارهای پیشین، دسترسی جهانی و تعهد به دنیایی باثبات‌تر، به Taiwan Mobile کمک می‌کند که برنامه‌ها و استراتژی‌های جاه‌طلبانه‌ی خود در حوزه‌ی 5G را سریعاً عملی کند.

فشارهای خارجی روی دولت چین و ناکامی فنلاندی‌ها در دستیابی به سهم قابل توجهی از قراردادهای اپراتور China Mobile، باعث شد که نوکیا در رقابت 5G قید دسترسی به بازار رادیویی چین را بزند. اما اکنون این قرارداد چندساله با Taiwan Mobile، کمک شایانی یه کسب‌وکار 5G نوکیا که طی سال‌های گذشته در رقابت با اریکسون و هوآوی تحت فشار بوده، می‌کند.

به گفته‌ی Jamie Lin، رئیس اپراتور Taiwan Mobile، این دو شرکت به همکاری با یکدیگر تا ترویج استراتژی‌های فوق‌العاده‌ی 5G ادامه می‌دهند. این همکاری مواردی از قبیل تجارت الکترونیک هوشمند، ورزشگاه‌های هوشمند، سیستم درمانی هوشمند و تولیدات هوشمند را دربرمی‌گیرد. البته این برنامه‌های هوشمندسازی مطابق با تعهدات طولانی و پایدار نوکیا صورت می‌گیرند.

شاید جالب باشد که بدانید در طی اجلاس سال گذشته‌ی سازمان ملل متحد پیرامون تغییرات اقلیمی، نوکیا به گروه 87 شرکتی پیوست که متعهد به بازنگری اهداف آب‌وهوایی علمی در راستای هدف گرمایش 1.5 درجه‌ی سانتی‌گرادی، هستند. در نتیجه این شرکت طی سال 2019 موفق به عرضه‌ی محصولاتی با میزان انتشار صفر درصدی گازهای گلخانه‌ای به بیش از 150 مشتری در سراسر دنیا و مدرن‌سازی مراکز مشتری محور موجود، شد. در ادامه‌ی این فعالیت‌ها 46 درصد انرژی کمتری نسبت به قبل مصرف شد که در نوع خود رقم خیره کننده‌ای است.

نظر شما چیست؟

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

 • محمدهادی 07/07/2020 :: 21:24

  خب تا الان که بنظر میاد پروژه های خوبی رو بدست آورده
  ینی الان نوکیا بصورت مستقل قدرت طراحی،تولید،نصب و راه اندازی و اجرای کامل شبکه ۵جی رو داره؟
  آقا زمانی حقیقتا ۵جی نوکیا کارامدتر و مزیتی تره یا شبکه ۵جی چینی،ینی هواوی؟
  از لحاظ نسل تکنولوژی های بکار رفته چطور؟

  • علیرضا 08/07/2020 :: 09:58

   نوکیا خیلی وقته به صورت مستقل روی شبکه های ارتباطی کار می‌کنه.
   بین این و هواوی هم فکر نکنم آنچنان تفاوت باشه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *