با وجود کاهش فروش، نوکیا در سه ماهه اول ۲۰۱۹ پنجمین برند پرفروش گوشی هوشمند در اروپا بوده است!

nokia-comeback-logo

طبق رسم رایج هر فصل، موسسه تحقیقاتی IDC به تازگی اطلاعاتی را در مورد وضعیت بازار گوشی های هوشمند در اروپا منتشر کرده است. طبق اطلاعات این موسسه، HMD Global به عنوان سازنده گوشی های نوکیا، در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ در اروپا، پنجمین برند پرفروش گوشی هوشمند دنیا بوده است.

نوکیا، پنجمین برند پرفروش گوشی هوشمند در اروپا

میزان فروش گوشی های نوکیا در اروپا در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ به ۲٫۲ میلیون دستگاه می رسد که در نتیجه سهم بازار ۴٫۲۱ درصدی را برای HMD Global به همراه می آورد. این آمار یک کاهش ۳۳ درصدی را در مقایسه با سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ میلادی که این شرکت ۳٫۳ میلیون دستگاه به فروش رسانده بود، را نشان می دهد.

نوکیا، پنجمین برند پرفروش گوشی هوشمند در اروپا در سه ماهه اول 2019

همچنین بر اساس داده های موسسه Counterpoint Research، شرکت HMD Global بین ۳ تا ۳٫۴ میلیون دستگاه را در سه ماهه اول ۲۰۱۹ در سطح جهان به فروش رسانده است که با ترکیب این اطلاعات با آمار و ارقام IDC تقریبا می توان گفت اروپا دو سوم از فروش جهانی HMD را تشکیل می دهد.

حتی اگر فرض کنیم “فقط” نیمی از دستگاه ها در اروپا به فروش رفته باشند، این نسبت فروش با توجه به اینکه HMD به چه میزان روی فروش محصولات خود در اروپا سرمایه گذاری کرده، شگفت انگیز به نظر می رسد. با توجه به اینکه در پی کاهش فروش محصولات نوکیا در اروپا، این شرکت در ماه های اخیر تغییرات ساختاری زیادی را در این منطقه ایجاد کرده، آنها احتمالا آگاه هستند که داشتن نام تجاری نوکیا برای فروش گوشی در بازار کافی نیست و همچنان باید برای ارائه دستگاه های کاربرپسندتر تلاش کنند.

منبع :
NOKIAMOB

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *