"/> نوکیا نشان می دهد که پهپادها و 5G چگونه به ما در نظارت به محیط زیست کمک می کنند | مای نوکیا

نوکیا نشان می دهد که پهپادها و ۵G چگونه به ما در نظارت به محیط زیست کمک می کنند

Eagle-eyes-Nokia-5G-drones-1024×580

همان طور که می دانید، نوکیا سرمایه گذاری گشترده ای روی هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) انجام داده، به طوری که چند سال قبل ما حضور خودنمایی بزرگ این شرکت در رویداد UAE Drones for Good (D4G) Award بودیم. بر اساس یک گزارش جدید، در تلاش برای حفظ دریای بالتیک برای نسل های آینده، شرکت نوکیا به موسسه زیست محیطی فنلاندی SYKE، اپراتور Telia و دو شرکت دیگر Nordkapp و Vaisala پیوسته است.

کمک نوکیا به حفظ محیط زیست

این ایده به منظور بهبود سیستم نظارت بر بالتیک شکل گرفته که پیش از این فنلاند آن را بر پا کرده و اجرا می کند. بنابراین، در کنار اندازه گیری هایی که توسط ماهواره ها، کشتی های محلی و ایستگاه های اندازه گیری انجام می شود، یک هواپیمای بدون سرنشین خودکار یا همان پهپاد بر فراز بالتیک پرواز می کند و یک فیلم HD از سطح زمین را در جستجوی جلبک های آبی-سبز موجود در دریای بالتیک که شکوفه های آنها می تواند به طور بالقوه مضر باشد، ثبت می کند.

فیلم ضبط شده به صورت لحظه ای از طریق شبکه ۵G که Telia آن را فراهم کرده به مرکز رایانه منتقل می شود و برخی نرم افزارهای مجسم سازی نسل آینده برخی کارهای جادویی را انجام می دهند. استفاده از این سیستم نظارت تصویری محیطی موسوم به Eagle Eyes بسیار گسترده است و می توان از آن در سراسر جهان استفاده کرد، به عنوان مثال برای ردیابی زباله های پلاستیکی در اقیانوس یا صرفاً یادگیری ساده تر در مورد محیط زیست خود.

نوکیا همچنین یک ویدیو زیبا منتشر کرده که در آن به خوبی عملکرد این پروژه را نشان می دهد:

به پروژه هایی همچون نوکیا WiFi و Drones به نظر می رسد Nokia Technologies در حال فعال و فعال تر شدن است و ما باید در آینده ای نه چندان دور دوباره شاهد حضور نوکیا در صنایع عظیمی باشیم.

منبع :
NOKIAMOB

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *