نوکیا 1233 نفر را در فرانسه اخراج می‌کند

Nokia-logo

در سال 2015 بود که شرکت نوکیا اعلام کرد که آن‌ها قصد تصاحب برند آلکاتل لوسنت به قیمت 15.6 میلیارد یورو برای تقویت جایگاه خود در مقابل رقبا را دارند. به هر حال ادغام نوکیا با آلکاتل، مانند هر ادغام دیگری، کم خطر نبود و در پی آن تعدادی از مشاغل حذف خواهند شد. البته دولت فرانسه مشخصاً خواسته که حفظ مشاغل تحقیقاتی، در اولیت قرار بگیرند.

در نتیجه نوکیا مجبور شد که به جای فرانسه، دیگر مراکز خود در فنلاند و آلمان را تحت فشار قرار دهد. حتی در سال 2019 آن‌ها قصد تعدیل نیرو در فرانسه را داشتند که با واکنش شدید و منفی از طرف دولت فرانسه و اتحادیه‌های مربوطه مواجه شدند.

البته طبق صحبت‌های اخیر سخنگوی نوکیا، این شرکت دیگر وظایفی در قبال تامین شغل در فرانسه نخواهد داشت. زیرا آن‌ها اکنون با یک شرکت محلی به نام آلکاتل ادغام شده‌اند. فنلاندی‌ها در مجموع 5138 کارمند فعال در فرانسه دارند که تعداد 3640 نفر از آن‌ها در مقر Alcatel Lucent International مستقر هستند.

حال شرکت نوکیا اعلام کرده که آن‌ها در صدد اخراج 1233 نفر (تقریباً معادل یک سوم از کل) از کارمندان بخش آلکاتل لوسنت هستند. به صورت دقیق‌تر، 831 نفر از پایگاه Nozay و 402 نفر از پایگاه Lannion تعدیل خواهند شد. البته فرانسوی‌ها هم بی‌کار ننشسته و پس از انتشار این خبر، نمایندگان اتحادیه CFE-CGC و مسئولین پایگاه Lannion واکنش شدیدی نسبت به این موضوع نشان دادند.

اتحادیه CFE-CGC در وب‌سایت رسمی خود نوشت:

این ساده‌ترین و کم هزینه‌ترین راه حل موجود است. شرکت نوکیا با این استراتژی بی‌دردسر به تمام تعهدات خود نسبت به فرانسه پشت کرده و احتمالاً اکنون به ملت و دولت فرانسه می‌خندد.

تصمیم نوکیا بسیار ناگهانی بود و همه‌ی کارمندان را شگفت زده کرد. البته هنوز جزییاتی از عناوین شغلی درگیر اعلام نشده است.

Thierry Boisnon، مدیر بخش فرانسه‌ی نوکیا، با انتشار پستی در این باره گفت:

شرکت نوکیا یکی از کارفرمایان بزرگ در فرانسه است که ریشه‌های محکمی در بخش‌های تحقیق و توسعه، فروش و خدمات دارد که این به ما در توسعه و ارائه‌ی پروژه‌های خدماتی به مشتریان کمک می‌کند.

به هر حال تعدیل نیرو برای نوکیا امری اجتناب ناپذیر بود که به علت فشارهای ایجاد شده ناشی از هزینه‌های سرسام آور بازارها، دیر یا زود به وقوع می‌پیوست. اما خب این مسئله بیشتر از هر کس دیگری، افراد تحت تاثیر را آزار خواهد داد.

به نظر می‌رسد که نوکیا قصد دارد تا در صورت امکان با معرفی یک طرح داوطلبانه‌ی جابه‌جایی یا با ارائه‌ی راه حل‌هایی برای طبقه بندی مجدد کارکنان متانسب با ویژگی‌های شخصیتی آن‌ها، تاثیرات اجتماعی این اقدام را کاهش دهد.

شما چه فکری می‌کنید؟

منبع :
NOKIAMOB

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *