"/> همکاری نوکیا و SoftBank در توسعه‌ی خودروهای متصل | مای نوکیا

همکاری نوکیا و SoftBank در توسعه‌ی خودروهای متصل

Nokia-5G

مجموعه‌ی SoftBank ژاپن آزمایش‌های مربوط به خودروهای متصل به فناوری 5G را با موفقیت انجام داد. البته آزمایش‌های مذکور با همکاری نوکیا که نصب تجهیزات شبکه برای این شرکت ژاپنی را بر عهده داشت، انجام شد.

این آزمایش‌ها در پایگاه تحقیق و توسعه‌ی هوندا در شهر Hokkaido صورت گرفت. درست همانجایی که SoftBank تجهیزات غیرمستقل (Non-stand-alone یا NSA) نسل پنجم را نصب کرده است. البته باید اشاره کرد که این آزمایشات برای نخستین بار در دنیا انجام شدند. همچنین اولین قدم برای استقرار نسخه‌ی پانزدهم 3GPP نوکیا با استفاده از مدولاسیون تراز 256QAM در سطح تجاری به علاوه‎ی تجهیزات رادیویی 4 × 4 MIMO، برداشته شد.

حساب رسمی نوکیا در این مورد در توییتر اعلام کرد:

همکاری با SoftBank در زمینه‌ی فناوری 5G در کارنامه‌ی ما ثبت شد. این همکاری آزمایشات موفقی را موجب شد که امکان استفاده‌ی تجهیزات غیرمستقل 5G در تجارت خودروهای متصل را ثابت کردند.

شبکه‌ی مذکور در چهار مورد مختلف آزمایش شد تا کاربرد آن‌ مشخص شود. این موارد شامل انتقال اطلاعات مکانی خودرو‌ها در نقاط و تقاطع‌های کور، فرآیند شناسایی و اطلاع رسانی سقوط اشیاء مختلف، و همچنین انتقال تصاویر و فیلم‌ها با کیفیت 4K که از دوربین‌های تعبیه شده درون خودرو ثبت شده‌اند، هستند.

امیدواریم تا به کمک فناوری 5G که نوکیا یکی از اصلی‌ترین بازیگران آن است، شاهد توسعه‌ی سریع‌تر وسایل نقلیه خودکار و بی‌سرنشین باشیم.

نظر شما چیست؟

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

  • amer 14/02/2020 :: 02:08

    عالی،این همکاری ژاپن و فنلاند به فال نیک میگیریم جالبه سافت بانک که تجهیزات و تکنولوژی armپردازنده در اختیار داره هواوی هم تحریم کرده
    خبر عالی و مفیدی بود

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *