مشاهده گوشی های نوکیا Taishan، Trochilus و Eagles در سرورهای شرکت FIH

nokia logo on phone

FIH Mobile شریک تجاری HMD Global در تولید گوشی های اندرویدی نوکیا است و بنابراین مشاهده گوشی های معرفی نشده نوکیا در سرورهای این شرکت امری رایج به شمار می آید و پیش از این نیز بارها اتفاق افتاده است. اکنون سه گوشی جدید با اسامی رمز Taishan، Trochilus و Eagles در سرورهای این شرکت مشاهده شده اند که می تواند نویدبخش از راه رسیدن گوشی های جدیدی در ماه های آتی باشد.

FIH راز گوشی های نوکیا Taishan، Trochilus و Eagles را فاش می کند

نوکیا TAS

نوکیا TAS دومین بار است که بر روی سرورهای FIH مشاهده می شود. این گوشی بار اول تحت نام رمز Taisun بر روی سرور این شرکت قرار گرفته بود و حالا نام آن به Taishan تغییر یافته است که کار عجیبی به نظر می رسد. اطلاعات موجود در این سرور همچنین نشان می دهد که نوکیا TAS در حال اجرای جدیدترین وصله امنیتی اندروید، یعنی به روز رسانی امنیتی ماه مارس است. هیچ اطلاعات دیگری در مورد این گوشی هوشمند جدید نوکیا موجود نیست.

نوکیا Trochilus

در کنار نوکیا TAS، دو گوشی دیگر نوکیا با نام های Trochilus (ANT یا Antman) و Eagles (EAG) نیز بر روی سرورهای FIH قرار گرفته اند. قبل از اینکه به فکر فرو بروید، باید توضیح دهیم که Trochilus همان نوکیا ۱ پلاس است، چرا که نام رمز ANT پیش از این در ابردادها ذکر شده بود.

یکی از چیزهای جالبی که از ابرداده ها به دست آورده شده این است که نوکیا ۱ پلاس پارتیشن های سیستم A و B را ندارد. پارتیشن های A/B اجازه می دهد تا دستگاه بتواند در پس زمینه به روز رسانی را در حین استفاده از گوشی توسط کاربر انجام دهد و سپس ادامه دهد و در نهایت تنها با یک ریستارت، دستگاه به طور کامل نسخه جدید سیستم عامل را اجرا کند. این کار بر روی نوکیا ۱ پلاس امکان پذیر نخواهد بود، درست مثل نوکیا ۱، ۲، ۲٫۱، ۳، ۵ و ۶، زیرا تنها یک پارتیشن دارند (فقط A).

نوکیا Eagles

نوکیا Eagles یک دستگاه کاملا جدید بوده که برای اولین بار ظاهر شده است. هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد گوشی در دسترس نیست، به جز این که ما می دانیم در حال حاضر وصله امنیتی ماه مارس را اجرا می کند.

در حال حاضر اطلاعات خاصی از گوشی های نوکیا Taishan و Eagles در دسترس ما نیست، ولی شاید این دو نام رمز نیز همانند Trochilus که مربوط به نوکیا ۱ پلاس است، مربوط به دو گوشی جدید نوکیا ۳٫۲ و ۴٫۲ باشند. البته شاید هم این دو نام رمز، متعلق به نوکیا ۵٫۲ و ۶٫۲ باشند که در ماه های آتی از راه خواهند رسید.

منبع :
LOVENOKIA

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *