نکات مهم در سفر با اتوبوس

bus 2

سفر با اتوبوس گزینه‌ای کم هزینه و مقرون به صرفه است که در بسیاری از مواقع به کار همه ما آمده است و توانسته‌ایم سفر خوبی با آن را تجربه کنیم. سهل الوصول بودن بلیط اتوبوس یکی از مزیت‌های آن است، شما هر زمان که بخواهید می‌توانید برای خرید بلیط اتوبوس اقدام کنید و دست خالی هم برنگردید. مقصدهای اتوبوس نیز محدودیتی ندارد و شما هر شهر و روستایی که بخواهید بروید، اتوبوس دست رد به سینه شما نخواهد زد.

طبیعی است که قبل از هر سفری باید برنامه ریزی کرد و برای آن سفر مهیا شد. سفر با اتوبوس نیز از این قاعده مستثنی نیست و شما لازم است که به نکاتی برای این سفر توجه کنید. صرف نظر از نکاتی که ضمن رسیدن به مقصد باید آن‌ها را مد نظر قرار دهید، نکات و مواردی هم هست که در حین سفر با اتوبوس باید رعایت کنید تا سفر خوبی داشته باشید و در سفرهای بعدی نیز سراغ خرید بلیط اتوبوس بروید.

اولین نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که زمان خرید بلیط اتوبوس، به پایانه مسافربری که باید به آن مراجعه کنید، خوب دقت کنید تا در روز حرکت دچار مشکل نشوید. اگر در روز مقرر به اشتباه جای دیگری بروید و یا مسیر پایانه اتوبوسرانی را درست ندانید و آن را پیدا نکنید، به موقع به اتوبوس مورد نظر خود نخواهید رسید و بلیط شما خواهد سوخت. پس هم از پایانه‌ای که باید به آن بروید مطمئن شوید و هم مسیر و زمان رسیدن به آن را در نظر بگیرید تا به موقع به اتوبوس برسید. طوری برنامه ریزی کنید که حداقل نیم ساعت قبل از زمان حرکت اتوبوس در پایانه مسافربرری حضور داشته باشید تا با خیال راحت سوار اتوبوس شوید و سفرتان را آغاز کنید.

این نکته را در نظر بگیرید که اگر زمان حرکت شما یا مسافتی که باید طی کنید، طوری است که شب نیز در مسیر هستید، باید برخی موارد را در نظر بگیرید. خوابیدن در اتوبوس‌های معمولی شاید سخت باشد، اما اتوبوس‌های VIP و لوکس امروز، این امکان را به شما می‌دهد که صندلی خود را به صورت خوابیده یا نیمه خوابیده در بیاورید و استراحت کنید، اما لازم است که شما وسایل خواب خود را همراه داشته باشید، بالشت و یک پتو یا روانداز کوچک و کم حجم را درون ساک دستی خود قرار دهید تا بتوانید خواب راحتی را در اتوبوس تجربه کنید. نگران سر و صدا و تکان‌های اتوبوس هم نباشید، اتوبوس‌های مدرن امروزی، هم بدنه‌شان عایق است و صدای بیرون شما را آزار نخواهد داد و هم سیستم فنی آن‌ها طوری طراحی شده که کم‌ترین تکان ناشی از دست اندازها و پیچ و خم جاده را احساس کنید. بنابراین با کم هزینه بیشتر بابت بلیط اتوبوس، آرامش را برای خود خریده‌اید.

قبل از حرکت از پذیرایی و نوع آن از سوی شرکت مسافربری اتوبوس خود مطلع شوید. شاید پذیرایی آن‌ها برای مسافتی که طی خواهید کرد، کافی نباشد و شما گشنه یا تشنه بمانید. هر چند که اتوبوس در توفقگاه‌های خواهد ایستاد و شما می‌توانید از غذاهای بین راهی تهیه و استفاده کنید ولی از سلامت و بهداشت این رستوران‌های بین راهی نمی‌توان مطمئن شد و ممکن است مشکلی برایتان پیش بیاید و تمام سفر شما را خراب کند. پس بهتر است که کمی غذا و تنقلات و نوشیدنی همراه خود داشته باشید تا در صورت نیاز از آن‌ها استفاده کنید.

وسایل خود را در دو چمدان و ساک بچینید. یک ساک برای بردن داخل اتوبوس و چمدان یا ساکی برای سپردن به قسمت بار اتوبوس. لوازمی که فکر می‌کنید در طول مسیر به آن‌ها احتیاج پیدا خواهید کرد را درون ساک دم دستی خود بگذارید، چون به چمدانی که به قسمت بار تحویل دادید، دیگر دسترسی نخواهید داشت. وسایل ارزشمند و قیمتی خود را نیز همراه خود به داخل اتوبوس ببرید و حواس‌تان نیز به آن‌ها باشد؛ پیشنهاد می‌کنیم مدارک شناسایی خود را نیز درون چمدان نگذارید.

وسایل راحتی و سرگرمی خود را نیز فراهم کنید، از قبل به آن‌ها فکر کنید و وسایلی که نیاز دارید تا سفر راحتی داشته باشید را با خود ببرید. اولین گزینه این است که اگر زمان سفر شما با اتوبوس طولانی است، لباس راحت بپوشید، لباس‌هایی را انتخاب کنید که هم با شرایط آب و هوایی طول مسیر هماهنگ باشد و هم راحتی شما را در طول مسیر حفظ کند. بعد از لباس راحت به وسیله‌های سرگرمی می‌رسیم، اولین وسیله در دسترس گوشی هوشمند شما است؛ کتاب، فیلم، بازی و … می‌تواند به شما کمک کند تا گذر زمان را سریع‌تر کند و به شما در طول مسیر سخت نگذرد. هندزفری و هدفون نیز به کمک شما خواهد آمد و اسباب سرگرم شدن شما را فراهم می‌کند

با رعایت همین نکات ساده می‌توانید سفری راحت و ارازن را با اتوبوس تجربه کنید، چرا که قیمت بلیط اتوبوس از سایر وسایل حمل و نقل ارزان‌تر است. برای اینکه از سفر لذت ببرید فقط کافیست قبل از شروع سفر به جوانب آن فکر کنید و موارد لازم را خصوصا با توجه به شخصیت خودتان در نظر بگیرید.

پایان رپورتاژ آگهی/.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *