"/> همکاری نوکیا و Amber برای طراحی و توسعه باتری هایی با 2.5 برابر عمر بیشتر! | مای نوکیا

همکاری نوکیا و Amber برای طراحی و توسعه باتری هایی با ۲٫۵ برابر عمر بیشتر!

Nokia 6 battery (JRE)

این روزها باتری دستگاه های الکترونیکی به یکی از معضلات کاربران تبدیل شده و بر خلاف پیشرفت روز افزون سخت افزار این دستگاه ها، هنوز ما شاهد هیچ گونه حرکت بزرگی در زمینه باتری آنها نبوده ایم و شرکت های بزرگ سازنده گوشی های هوشمند با توسعه فناوری های شارژ جدید، تنها به افزایش سرعت شارژ دستگاه های خود بسنده کرده اند. اما به نظر می رسد نوکیا قصد دارد این حوزه را متحول سازد.

دنیای باتری به دستان نوکیا و Amber متحول می شود؟!

به تازگی نوکیا اعلام کرده است که بخش تحقیقاتی این شرکت، یعنی Nokia Bell Labs و مرکز SFI برای مواد پیشرفته و تحقیقات زیست مهندسی (AMBER)، یک طراحی باتری جدید “تحول آفرین” را طرح ریزی کرده اند. بیانیه مطبوعاتی این شرکت ادعا می کند که این تکنولوژی باتری جدید، در همان حجم مشابه باتری های باریک امروزی، ۲٫۵ برابر عمر بیشتری را ارائه می کند. این طرح جدید برای دستگاه های اینترنت اشیا، شبکه های برق برای سیستم های انرژی تجدید پذیر، سیستم های پشتیبان برای شبکه و سایر دستگاه ها مورد استفاده خواهد بود.

Paul King، یکی از پژوهشگران برجسته در این پروژه و عضو کارکنان فنی Nokia Bell Labs اظهار داشت:

با ذخیره انرژی بیشتر در یک فضای کوچکتر، این تکنولوژی باتری جدید تاثیر عمیقی بر ۵G و کل جهان شبکه خواهد داشت. ترکیب صنعت Nokia Bell Labs و دانش دستگاه و دانش علم مواد AMBER به ما اجازه داد تا با مشکل به شدت پیچیده ای که زمینه های مختلف را درگیر کرده بود مقابله کنیم. دستاوردهای ما از طریق روش عمیق همکاری که در آن کار می کنیم، حاصل شده است؛ با تاکید بر ارزش همکاری با Amber به عنوان بخشی از استراتژی تحقیق جهانی ما.

Amber و Bell Labs همچنین یک مقاله در Nature Energy برای بحث در مورد طراحی این باتری جدید منتشر کرده اند. چکیده این مقاله اشاره می کند که سلول های باتری می توانند ظرفیت سطحی ۲۹mAh/cm² داشته باشند.

نوکیا همچنین در بیانیه مطبوعاتی خود ذکر کرده که یک پتنت برای این طرح ثبت شده است. هنوز اطلاعاتی در مورد تجاری سازی بالقوه این فناوری در دسترس نیست، اما احتمالا در آینده ای نزدیک می توان منتظر این فناوری بود، چرا که یکی از موارد استفاده آن برای ۵G است و در حال حاضر ما در نخستین سال شروع به کارگیری ۵G قرار گرفته ایم.

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

  • اشکان 22/06/2019 :: 22:38

    سلام…نوکیا ۹ موجود شد ….نوکیا ۴٫۲ کی موجود میشع؟؟؟؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *