ویژگی های عکسبرداری با ژست، سوپر زوم، حالت شب و غیره برای اپلیکیشن دوربین نوکیا در راه است؟!

Nokia-4.2-5-1

در طی برگزاری MWC 2019 و معرفی گوشی های جدید نوکیا، شما ممکن است متوجه شده باشید که نوکیا ۳٫۲ و نوکیا ۴٫۲ دارای اپلیکیشن دوربین متفاوتی بودند. چند روز قبل حساب توییتر Nokia Anew خبری منتشر کرد که ادعا می کرد HMD در حال کار بر روی حالت شب یا Night mode برای دوربین گوشی های هوشمند نوکیا است. اکنون وب سایت LoveNokia موفق شده فایل APK اپلیکیشن دوربین نوکیا ۳٫۲ (ورژن ۹۵٫۹٫۰۱۰۰٫۰۳) را کالبدشکافی کند که در نتیجه به موارد جالبی دست یافته است.

طبق این گزارش جدید، در اپلیکیشن دوربین جدید نوکیا، شواهدی از ویژگی های جدید معرفی نشده ای وجود دارد که می تواند نشان دهنده این باشد که ما در آینده باید منتظر این ویژگی ها بر روی گوشی های نوکیا باشیم. البته هنوز اصلا مشخص نیست که آیا HMD همه این ویژگی های جدید را ارائه خواهد کرد یا نه. در ادامه لیست تمام تغییرات و موارد جدید مشاهده شده در این برنامه دوربین را مشاهده می کنید.

۱) نام جدید پکیج:

اپلیکیشن جدید دوربین نوکیا اکنون دارای یک نام پکیج متفاوت است، به طوری که اکنون این برنامه به جای com.hmdglobal.camera2.، به عنوان com.hmdglobal.app.camera نامگذاری شده است. این بدان معنا است که ما می توانیم این برنامه جدید را در کنار نسخه قبلی نصب کنیم. البته LoveNokia توضیح داده که با نصب این برنامه بر روی گوشی نوکیا ۷ پلاس، آنها با برخی مشکلات، از جمله بسته شدن برنامه مواجه شده اند.

۲) ضبط ویدیو با کیفیت ۱۰۸۰p و ۶۰ فریم در ثانیه:

رشته های “KEY_USE_60FPS” و “QUALITY_1080P_60FPS” نشان می دهد که ما ممکن است بتوانیم در دستگاه های پشتیبانی شده، ویدیوهایی با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه ضبط کنیم.

۳) تایمرهای شمارش معکوس بیشتر:

در حال حاضر مدت زمان شمارش معکوس محدود به ۳ ثانیه و ۱۰ ثانیه است. اکنون مقادیر جدیدی شامل ۲ ثانیه و ۵ ثانیه در این فایل apk وجود دارد. تایمر ۱۰ ثانیه بیش از حد طولانی به نظر می رسید و اضافه کردن مقادیر بیشتر به این بخش قطعا یک حرکت مفید است.

۴) عکسبرداری با ژست:

گرفتن سلفی برای شما دشوار است؟ HMD یک ژست حرکتی جدید برای شما در نظر گرفته است. “برای گرفتن عکس، کف دست خود را در مقابل دوربین بگیرید”. تصویر زیر این ویژگی را بهتر به شما نشان می دهد.

ویژگی های عکسبرداری با ژست، سوپر زوم، حالت شب و غیره برای اپلیکیشن دوربین نوکیا در راه است؟! 1

۵) نکات راهنما:

هنگامی که کاربر برای اولین بار اپلیکیشن دوربین را باز می کند، پنجره ای باز می شود که از او می پرسد آیا مایل است که تور آموزشی را مشاهده کند و راهنمایی هایی برای استفاده از دوربین گوشی هوشمند جدید خود دریافت کند. در ادامه برخی از این نکات را مشاهده می کنید.

 • برای گرفتن عکس، کف دست خود را به دوربین نشان دهید.
 • یک آیکون را لمس کنید تا گزینه حالت دستی را تغییر دهید.
 • برای نشان دادن یا مخفی کردن گزینه های حالت دستی، لمس کنید.
 • برای تغییر حالت دوربین، به چپ یا راست سوایپ کنید.

ویژگی های عکسبرداری با ژست، سوپر زوم، حالت شب و غیره برای اپلیکیشن دوربین نوکیا در راه است؟! 2

۶) حالت شب یا Night mode:

در این برنامه جدید همچنین برخی نشانه های مربوط به ویژگی حالت شب مانند “گرفتن عکس در حالت نور کم”، “حالت شب روشن، دستگاه را در حین عکاسی ثابت نگه دارید”، “نور کم خاموش”، “نور کم روشن” نیز مشاهده شده است. همچنین در صفحه تنظیمات برنامه دوربین نیز یک ورودی وجود دارد که همین موضوع را تایید می کند. آیکون وضعیت غیر فعال و فعال این ویژگی در زیر نشان داده شده است:

ویژگی های عکسبرداری با ژست، سوپر زوم، حالت شب و غیره برای اپلیکیشن دوربین نوکیا در راه است؟! 3

۷) لایو استریم TiZR:

TiZR به کاربران این امکان را می دهد تا لحظات زندگی را به صورت آنی با جهان به اشتراک بگذارند. مرجع رشته مربوط به این قابلیت در برنامه دوربین، “TiZR به شما اجازه می دهد ویدیوی زنده را به جهان پخش کنید. اکنون سفر خود را آغاز کنید” است.

۸) سوپر زوم:

رشته “سوپر زوم روشن، دستگاه را در هنگام گرفتن عکس ثابت نگه دارید” تنها مرجع رشته ای است که در این اپلیکیشن پیدا شده، بنابراین ما نمی دانیم سوپر زوم قرار است دقیقا چه کاری انجام دهد. آیا این می تواند یک ویژگی جدید باشد که قرار است با یک گوشی هوشمند پرچمدار با قابلیت زوم چشمگیر معرفی شود؟

۹) کلید Boom/کلید دوربین:

برای ما مشخص نیست که “کلید Boom” واقعا چه چیزی است. این می تواند یک دکمه دوربین جداگانه باشد، همانطور که رشته “از کلید دوربین برای گرفتن عکس لستفاده کنید یا با فشار دادن طولانی عکس برداری پی در پی کنید” نشان می دهد. این قابلیت ممکن است تنها با کلیدهای حجم صدا امکان پذیر شود یا شاید هم کلیدهای اختصاصی سخت افزاری در نظر گرفته خواهد شد تا کار خاصی را انجام دهد.

۱۰) افکت صدای بچه:

صداهای یک گربه، چنگ، گوسفند، قطار و لیزر وجود دارد که هنگام کلیک روی آیکون مربوطه پخش می شوند. playKidSound تابعی است که آنها را فراخوانی می کند، بنابراین ما حدس می زنیم این ویژگی برای سرگرمی بچه ها است.

سایر موارد:

HMD از Morpho Panorama GP برای دوربین خود استفاده می کند. همچنان به HDR plus اشاره شده است اما هیچ یک از دستگاه های عرضه شده از آن استفاده نمی کنند. برخی تصاویر تصادفی مانند خرس، گوزن، آناناس، بالن، ستاره و موارد دیگر وجود دارند که می توانند برای Animoji ها باشند. همچنین اثری از OZO audio وجود ندارد که می تواند به این دلیل باشد که نوکیا ۳٫۲ اساسا فاقد آن است.

نظر شما در رابطه با این ویژگی های جدید چیست؟

منبع :
LOVENOKIA

دیدگاه ها

 • فرهاد ۲۸/۰۲/۱۳۹۸ :: ۱۰:۳۷

  بسیار عالی

 • حسین ۲۸/۰۲/۱۳۹۸ :: ۱۰:۵۵

  برای نوکیا ۵ هم میاد ؟ و از کجا باید آپدیت کنیم ؟

 • وحید ۲۸/۰۲/۱۳۹۸ :: ۱۰:۵۶

  سلام این ویژگی ها برای نوکیا ۸ هم عرضه میشه؟

 • حسين ۲۸/۰۲/۱۳۹۸ :: ۱۴:۵۶

  يك طوري ترجمه ي ويژگي هاانجام شده انگار مستقيم از گوگل ترنسليت اومده

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *