پیروزی نوکیا مقابل لنوو در دادگاه آلمان

Nokia-lenovo-patent

وب‌سایت FossPatents که به صورت تخصصی به دعواهای حقوقی بین شرکت‌های تکنولوژی می‌پردازد، گزارش داده که نوکیا در دادگاه آلمان مقابل لنوو به پیروزی رسیده و در صورت پرداخت وثیقه‌ی 3.25 میلیون یورویی، می‌تواند فروش محصولات لنوو را در خاک این کشور ممنوع کند.

درگیری نوکیا و Lenovo از سال پیش آغاز شد. زمانی که فنلاندی‌ها مدعی شدند که غول چینی 20 پتنت مربوط به کدک ویدیویی H.264 را نقض کرده و این داستان وقتی بالاگرفت که شرکت لنوو حتی حاضر به مذاکره در این باره هم نشد.

پیروزی اخیر نوکیا به این معنی است که اکنون آن‌ها می‌توانند از مقامات آلمانی بخواهند که جلوی فروش آن دسته از محصولات لنوو که پتنت‌های نوکیا در آن‌ها نقض شده است، در ازای پرداخت مبلغ نسبتاً کم 3.25 میلیون یورو، در کشور مربوطه گرفته شود. در مقابل، در ماجرای نوکیا و دایملر، برای ممانعت از فروش محصولات بنز در آلمان باید وثیقه‌ی 7 میلیارد یورویی پرداخت می‌شد.

به هر حال، تنها زمان مشخص می‌کند که آیا نوکیا جلوی فروش کامپیوترهای لنوو را می‌گیرد یا با مذاکره این موضوع را حل خواهد کرد.

نظر شما چیست؟

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

 • Bashir Taqavi 03/10/2020 :: 11:04

  اینم از عدالت اروپایی!
  واسه شرکت های خارجی ۳ میلیون یورو وثیقه
  واسه شرکت های آلمانی ۷ میلیارد یورو وثیقه!!!!!!
  یعنی نمیتونی شرکت های آلمانی رو محکوم کنی حتی اگه دزد باشند!

  • Ma.na 03/10/2020 :: 12:34

   داداش قیمت یه ماشین بنز که اون تکنولوژی توش استفاده شده با لپ تاپ یکی می دونید و خب کشور مادره باید یه فرقی بکنه یا نه ضرر بنز به خود آلمان بر می گرده اما ضرر لنوو نه . و نسبت قیمت محصولات هم هست

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *