چندین پتنت طراحی نوکیا ۹ PureView با چیدمان های مختلف دوربین در EUIPO به ثبت رسید!

Nokia-9-PureView-03

چند روز قبل با خبر شدیم که اچ ام دی گلوبال پتنت چراغ نوتیفیکیشن ادغام شده با دکمه پاور و طراحی نوکیا ۴٫۲ و ۲۱۰ را در دفتر اتحادیه‌ مالکیت معنوی اروپا (EUIPO) ثبت کرده است. حالا این اتحادیه چندین پتنت طراحی مربوط به گوشی نوکیا ۹ PureView را نیز به ثبت رسانده است. به دنبال تمام شایعات پیرامون نوکیا ۹ که از اوایل دسامبر ۲۰۱۷ شروع شد، معرفی این گوشی چند بار به تعویق افتاد و اکنون تاریخ ارسال این پتنت ها این موضوع را به وضوح تایید می کند.

ثبت چندین پتنت مربوط به طراحی دوربین نوکیا ۹ PureView

بر اساس اطلاعات موجود، HMD Global پنج پتنت طراحی مربوط به نوکیا ۹ PureView را در تاریخ ۲۹ ژوئن ۲۰۱۸ به EUIPO ارائه کرده و این پتنت ها در تاریخ ۱۱ مارس ۲۰۱۹ به تایید رسیده اند. تمام این پنج پتنت طراحی همان دستگاهی را نشان می دهند که ما در حال حاضر آن را به عنوان نوکیا ۹ PureView می شناسیم، اما برخی از آنها دارای چیدمان متفاوتی در بخش دوربین عقب هستند.

به طور دقیق تر، سه پتنت طراحی – تحت شماره های ۰۰۵۳۳۱۳۵۲-۰۰۰۱، –۰۰۰۲ و –۰۰۰۳ – درست همانند همان نوکیا ۹ PureView که اکنون ما می شناسیم به نظر می رسند؛ اما پتنت طراحی -۰۰۰۴ در مقایسه با چیدمان ۱-۲-۱-۲-۱ نوکیا ۹ PureView فعلی، شامل یک ماژول دوربین ۲-۳-۲ (LED، ToF) است. از همه جالب تر پتنت طراحی -۰۰۰۵ است که یک سنسور مرکزی کاملا بزرگتر دارد که ممکن است نشان دهنده این باشد که یک نمونه اولیه با سنسور اصلی بزرگتر یا شاید مجهز به OIS در سنسور اصلی، توسط این شرکت در حال آزمایش بوده است.

چندین پتنت طراحی نوکیا 9 PureView با چیدمان های مختلف دوربین در EUIPO به ثبت رسید! 4

طرح مفهومی نوکیا ۹ با دوربین مرکزی بزرگتر

پتنت های طراحی متعدد نوکیا ۹ PureViewمی تواند نشانگر این باشد که HMD در حال کار بر روی چند نمونه اولیه از این گوشی بوده که در نهایت تصمیم گرفته پیکربندی کنونی که ما شاهد آن بوده ایم را به عنوان طرح نهایی انتخاب کند. طراحان این طرح ها که EUIPO به آنها اشاره کرده، Raun Forsyth مدیر طراحی HMD و Chengli Hung طراح صنعتی این شرکت است.

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

  • نوید ۲۴/۱۲/۱۳۹۷ :: ۱۰:۴۵
    4 0

    سلام جناب درویش زاده
    به ایمیلتون پیام دادم.
    ممنون میشم پاسخ بدید چون فقط منتظر پاسخ سوالات هستم تا انشاءالله خرید کنم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *