تماشا کنید: ویدیو کالبد شکافی و جداسازی قطعات نوکیا ۸٫۱ (نوکیا X7)

Nokia-8.1-disassembly-video

نوکیا ۸٫۱ یا همان نوکیا X7 یکی از جذاب ترین گوشی های اندرویدی نوکیا است که در اواخر سال ۲۰۱۸ معرفی شد و در حال حاضر در بسیاری از بازارها در دسترس قرار گرفته است. نوکیا ۸٫۱ نیز همانند بسیاری از گوشی های اخیر HMD دارای بدنه ای شیشه ای با یک فریم آلومینیومی است. اکنون زمان مناسبی است تا به قطعات داخلی این گوشی و نحوه جداسازی آنها نگاهی داشته باشیم.

نحوه جداسازی قطعات نوکیا ۸٫۱

هنگامی که درب پشتی شیشه ای نوکیا ۸٫۱ جدا می شود، ۱۱ پیچ اضافی وجود دارد که باید باز شوند تا شما بتوانید در نهایت شروع به جدا کردن قطعات کنید. این موضوع خوبی است، چرا که این پیچ ها تمام عناصر را به صورت محکم به فریم آلومینیومی نوکیا ۸٫۱ وصل می کنند که دلیل اصلی یکپارچگی ساختاری بسیار خوب این گوشی همین است.

بخش بزرگی از پشت نوکیا ۸٫۱ را باتری آن اشغال کرده و به نظر می رسد تعویض این باتری چندان مشکل نباشد، چرا که برای جداسازی آن تنها شما باید دو نوار چسب در نظر گرفته شده برای آن را با نیروی کششی خارج کنید. اینطور به نظر می رسد که سخت ترین بخش جداسازی قطعات نوکیا ۸٫۱، خارج کردن درب شیشه ای آن باشد.

در ویدیوی زیر شما می توانید به طور کامل کالبد شکافی نوکیا ۸٫۱ (نوکیا X7) و مراحل باز کردن و جداسازی قطعات آن را تماشا کنید:

نظر شما در مورد نوکیا ۸٫۱ چیست؟

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

 • حسين ۱۶/۱۲/۱۳۹۷ :: ۱۲:۵۵
  6 0

  اين يعني مهندسي اروپايي و خصوصا اسكانديناويايي ، فني هم نباشيد متوجه ميشيد كه چقدر دقيق و حساب شده قطعات كنار هم رفتن و همه هم با پيچ و محافظ هاي الومينيومي فيكس و ثابت شدن، هيچ قطعه اي نيست كه آزاد يا به زور چپونده شده باشه يا تحت فشار اسمبل شده باشه…

  خصلت اسكانديناويايي ها همين هست كه محصولات ناميرا ميسازن!!!

  مثل ولوو مثل نوكيا !!!

 • محمدهادی ۱۷/۱۲/۱۳۹۷ :: ۰۴:۱۶
  3 0

  به به دمتگرم حسین چقدر با جنسای اروپای شمالی آشنایی
  صنعت فنلاند و نروژ یعنی تعهد خالص و ناب به بشریت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *