گزارش مالی سه‌ ماهه‌ی دوم 2020 نوکیا منتشر شد

Nokia-Finladn-HQ-Espoo

شرکت نوکیا به تازگی گزارشی از عملکرد مالی خود در فصل دوم امسال و نیمه‌ی اول 2020 منتشر کرده است. در این گزارش به تاثیرات ویروس کرونا و شرایط خاص ایجاد شده در چین روی فروش کلی نوکیا اشاره شده است. با این حال فنلاندی‌ها عملکردی سودآورد در فصل دوم ازخود به جای گذاشته‌اند.

شیوع ویروس کرونا هزینه‌ای 300 میلیون یورویی روی دست نوکیا در فصل دوم 2020 گذاشته است که نسبت به مبلغ 500 میلیون یورو در طول فصل اول، کمتر است. نوکیا پیش‌بینی کرده که این هزینه‌ها با سرمایه گذاری مجدد اپراتورها در شبکه‌های مخابراتی در آینده، جبران خواهند شد.

در سه ماهه‌ی دوم 2020، شرکت نوکیا موفق به دست‌یابی به فروش 5.092 میلیارد یورویی شد که نسبت به بازه‌ی زمانی مشابه در سال قبل، 11 درصد کمتر است. این کاهش درآمدی در تمام بخش‌های کاری نوکیا از جمله شبکه‌های مخابراتی، نرم افزار و کسب و کار فناوری، تاثیر گذار بوده است. به هر حال سود عملیاتی این شرکت به مقدار 170 میلیون یورو مثبت بوده که بسیار بهتر از ضرر 57 میلیون یورویی در مدت زمان مشابه سال قبل است.

در این گزارش نوکیا روی دارایی‌های نقدی شرکت تاکید داشت. به این صورت که نقدینگی خالص این شرکت به رقم 1.6 میلیارد یورو افزایش داشته که در پی آن، نقدینگی کلی شرکت به رقم 7.5 میلیارد یورو رسیده است. البته به لطف وام 1 میلیارد یورویی که برای مواقعی ضروری و نامشخص گرفته شده است.

این آخرین گزارشی است که به Rajeev Suri تحویل داده شده است. زیرا در گزارش‌های بعدی Pekka Lundmark جایگزین وی خواهد شد.

نظر شما چیست؟

منبع :
NOKIAMOB

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *