"/> گزارش مالی سه ماهه دوم 2019 نوکیا: عملکردی فراتر از انتظارات | مای نوکیا

گزارش مالی سه ماهه دوم ۲۰۱۹ نوکیا: عملکردی فراتر از انتظارات

nokia logo_001

غول مخابراتی فنلاندی طبق روال همیشگی، روز گذشته گزارش مالی خود را برای سه ماهه اول ۲۰۱۹ منتشر کرد که همچنین شامل اطلاعاتی خلاصه شده برای کل نیمه اول سال ۲۰۱۹ نیز می شود. نتایج مالی نوکیا در سه ماهه دوم سال جاری فراتر از انتظارات تحلیلگران بوده است، به طوری که مدیر عامل این شرکت، یعنی راجیف سوری عملکرد قوی این دوره را به تقاضای موجود در زمینه ۵G و بهبود پیاده سازی عملیاتی نسبت داده است.

عملکرد عالی نوکیا در  سه ماهه دوم ۲۰۱۹

طبق این گزارش، در سه ماهه دوم ۲۰۱۹، نوکیا ۵٫۶۹۴ میلیارد یورو درآمد خالص داشته که یک رشد ۷ درصدی را نسبت به سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ نشان می دهد. درآمد خالص تمام بخش های نوکیا – Networks، Software و Technologies بهبود سالیانه را تجربه کرده، در حالی که در بخش “Group Common and Other” کاهش درآمد مشاهده می شود که اساسا شبکه های زیردریایی آلکاتل (Alcatel Submarine Networks) و سیستم های فرکانس رادیویی نوکیا (Nokia Radio Frequency Systems) هستند که احتمالا به دلیل مقررات بازار به طور جداگانه نگهداری می شوند.

سود عملیاتی non-IFRS که شامل هزینه های مربوط به خرید ALU و سایر هزینه ها است، ۴۵۱ میلیون یورو بوده که ۳۵ درصد بالاتر از سال گذشته است که بسیار بیشتر از پیش بینی ۲۸۲ میلیون یورویی تحلیلگران بوده است. گزارش نوکیا همچنین زیان عملیاتی ۵۷ میلیون یورویی را نشان می دهد، که به طور قابل توجهی کمتر از زیان ۲۲۱ میلیون یورویی این شرکت در سال ۲۰۱۸ است.

اگر نگاهی به سودآوری هر بخش خاص داخل گروه نوکیا داشته باشیم، فقط “Group Common and Other” شامل زیان عملیاتی (non-IFRS) 129 میلیون یورویی است، در حالی که هر سه بخش دیگر سودآوری داشته اند.

در دسته بندی منطقه ای، بیشتر درآمد نوکیا از آمریکای شمالی (۱٫۷۵۵ میلیارد، ۳۱ درصد) بوده و پس از آن، اروپا (۱٫۶۱۱ میلیارد یورو، ۲۸ درصد)، آسیا و اقیانوسیه (۱٫۰۱۲ میلیارد یورو، ۱۸ درصد)، چین (۵۱۵ میلیون یورو، ۹ درصد)، خاورمیانه و آفریقا (۴۴۱ میلیون یورو، ۸ درصد) و در نهایت آمریکای لاتین (۳۵۹ میلیون یورو، ۶ درصد) قرار گرفته اند.

Nokia Technologies حاشیه عملیاتی خود (سود تقسیم بر درآمد) را در سه ماهه دوم ۲۰۱۹ بیش از همه بهبود داده و حالا حاشیه این بخش به میزان ۸۴٫۶ درصد رسیده است. این بخش ۳۸۳ میلیون یورو فروش خالص به همراه ۳۲۴ میلیون یورو سود را تجربه کرده، که در مقایسه با سه ماهه دوم ۲۰۱۸، یک رشد ۱۱ درصدی را نشان می دهد. موضوع جالب تر این است که تمام درآمد Nokia Technologies در سه ماهه دوم ۲۰۱۹ از صدور مجوز به دست آمده است، در حالی که در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸، ۹ میلیون یورو از درآمد این بخش مربوط به فروش حوزه سلامت دیجیتال بود.

راجیف سوری، مدیر عامل شرکت نوکیا اظهار داشته است:

نوکیا یک سه ماهه دوم قدرتمند را ارائه کرده که ناشی از تقاضا در زمینه ۵G، نمونه کارهای end-to-end رقابتی و تقویت پیاده سازی عملیاتی بوده است. با توجه به این نتایج قابل ملاحظه، ما در حال تایید راهنمای کل سال ۲۰۱۹ هستیم. نوکیا رشد سالیانه خوبی داشته و بهبود سودآوری را تجربه کرده است و در حال حاضر ۴۵ قرارداد تجاری ۵G و ۹ شبکه ۵G فعال را در اختیار دارد.

دیدگاه ها

  • amer 26/07/2019 :: 11:14

    خبر خیلی خوبی بود انشا…نوکیا به جایگاه به حق خودش برسه و شاهد نابودی برندهای بنجل چینی هواوی و شیائومی باشیم

  • Doctor 26/07/2019 :: 16:09

    عشقه این برند

  • HOSEIN_NOKIA 28/07/2019 :: 09:40

    امیدوارم همیشه از این خبرای خوب بشنویم و منتظر بازگشت سلطان نوکیا به جایگاه اصلی خودش هستیم .. چقدر دوست داشتنی هستی تو نوکیا ..

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *