"/> گشت و گذار در محیط تولیدی نوکیا در Oulu؛ کارخانه ای از آینده! | مای نوکیا

گشت و گذار در محیط تولیدی نوکیا در Oulu؛ کارخانه ای از آینده!

nokia_oulu_telia_5gdemo_image_3

نوکیا به شدت تلاش می کند که خود را به عنوان رهبر و پیشرو انقلاب صنعتی چهارم که شبکه های ۵G آن را به ارمغان خواهند آورد مطرح سازد. ۵G تنها روی سرعت دانلود ارائه دهنده اینترنت محلی شما تاثیر نخواهد گذاشت، بلکه شبکه ۵G پتانسیل تحول صنعت را دارد و نوکیا کاملا از این موضوع آگاه است. اما برای نشان دادن و آزمایش قابلیت های شبکه های ۵G در تولید صنعتی مدرن، چه روشی بهتر از این که آن را در یکی از محیط های کارخانه ای خود به کار گیرید تا به بهترین شکل آینده را در معرض نمایش بگذارید؛ دقیقا همان کاری که نوکیا انجام داده است.

کارخانه نوکیا در Oulu؛ کارخانه ای متفاوت

محوطه کارخانه تولیدی Oulu نوکیا جایی که این شرکت در آنجا مشغول به ساخت رادیو های ۵G خود و همچنین آزمایش شبکه آینده است. رادیوهای ۵G قادر هستند دستگاه های متعددی را با تاخیر کم در شبکه به یکدیگر متصل کنند که منجر به اتوماسیون بیشتر و بهره وری بیشتر محیط تولیدی می شود.

کارخانه نوکیا در Oulu

در حال حاضر، این کارخانه بیشتر از طریق شبکه های ۴G متصل است، زیرا بیشتر اپراتورها می خواهند از سرمایه گذاری های خود به میزان بالاتری کسب سود کنند. نوکیا عقیده دارد که گذار به سمت ۵G در صنعت، در سه یا چهار سال آینده به صورت تدریجی صورت خواهد گرفت. اما با استفاده از شبکه های ۴G، شما می توانید در برخی از فرآیندها و مشاغل تا ۹۹ درصد از اتوماسیون را به دست بیاورید که میزان شگفت انگیزی است و همچنین استفاده از این شبکه احتمالا برای برخی از کارخانجات ارزان تر خواهد بود. به هر حال، کارکرد این کارخانه در Oulu واقعا این طور به نظر می رسد که گویی در سال ۲۱۱۹ در حال کار است! روزنامه نگار VentureBeat فرصتی پیدا کرده تا از این کارخانه بی نظیر بازدید کند و تجربیات خود را در قالب یک پست جذاب که می توانید در اینجا بخوانید به اشتراک گذاشته است.

کارخانه Oulu به مانیتورهای بزرگی مجهز است که در آن روند تولید نمایش داده می شود و آنجا مدیران کارخانه می توانند درباره تولید صحبت کنند. همه چیز در داخل کارخانه به وسیله سنسورهای مختلف به یکدیگر متصل می شود و حتی آنتن هایی وجود دارد که از طریق بلوتوث متصل شده اند که یک سیستم موقعیت جغرافیایی داخلی را با دقت ۳۰ سانتی متری ایجاد می کنند.

برخی از فناوری های استفاده شده در محیط کارخانه Oulu، مانند ردیابی زنده فرایندهای یک کارگر، پیش از این در MWC19 نشان داده شده بودند.

این بدان معنی است که کارگران همچنان در کارخانه های آینده حضور خواهند داشت، اما سطح مهارت این کارگران بالا خواهد بود. مساله ای که در اینجا وجود دارد این است که ببینیم چگونه این سطح از اتوماسیون و مهارت کار با دقت بالا برای انسان ها قابل پذیرش و تحمل خواهد بود. در این راستا، نوع جدیدی از مشاغل مورد نیاز بوده و ایجاد خواهد شد و نوکیا نیز از آن آگاه است.

انتظار می رود با فراگیر شدن شبکه ۵G در سال های آینده کارخانه ها بیش از پیش به سمت مکانیزه شدن حرکت کنند و ما شاهد بکارگیری سطح بالایی از اتوماسیون در آنها باشیم.

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

  • Hossein 14/04/2019 :: 11:36

    اخ جون جایی که من زندگی میکنم بلاخره جای ماهم مشهور شد البته نزدیک منطقه ای به نام heikinharjo هست اکثر کارکنانش چینی و هندی هستند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *