"/> گشت و گذار پیرامون شهر متصل به 5G نوکیا در MWC 2019 | مای نوکیا

گشت و گذار پیرامون شهر متصل به ۵G نوکیا در MWC 2019

Nokia-MWC19-Headline

نوکیا همواره در کنگره جهانی موبایل نوآوری های جالبی را برای بازدیدکنندگان به ارمغان می آورد و حالا امسال نیز قصد داریم نگاهی به غرفه این شرکت فنلاندی داشته باشیم. وب سایت NokiaMob که در این نمایشگاه حضور داشته، اکنون به لطف کارکنان نوکیا موفق شده در یک تور خصوصی پیرامون شهر متصل به نمایش گذاشته شده توسط این شرکت، حضور پیدا کند.

حضور پر رنگ نوکیا در MWC 2019

در واقع، بانی آماده سازی و برگزاری شرکت در این تور، سرپرست رسانه های اجتماعی سازمانی نوکیا، Paivi Kalske که همچنین به عنوان بانوی صورتی نوکیا نیز شناخته می شود بوده است که از این بابت باید یک تشکر ویژه از او کرد. در این تور همچنین با راجیو سوری نیز ملاقاتی کوتاه انجام شده است که در تصاویر مشاهده می شود.

اکنون ما قصد داریم ببینیم نوکیا امسال برای گذار تمدن های ما به سوی انقلاب چهارم صنعتی، که شبکه ۵G از ارکان اصلی آن است، چه چیزهایی را آماده کرده است. یک بخش بزرگ از غرفه عظیم نوکیا برای بازدید کنندگان در نظر گرفته شده تا به بررسی دستاوردهای این شرکت بپردازند، در حالی که بقیه تکنولوژی ها در یک ناحیه به شدت تحت کنترل قرار گرفته اند که به طور انحصاری برای همکاران و مشتریان بالقوه در نظر گرفته شده است.

این بار ما فرصتی برای مشاهده سخت افزار های جالب توجه این شرکت در حوزه شبکه نداشتیم، اما آنچه که در بخش نمایش شهر متصل مشاهده کردیم، ما را دوباره متحیر کرد و دیدگاه ما در مورد کسب و کار شبکه را تغییر داد. نوکیا ممکن است زمانی از بازار موبایل خارج شود، اما اکنون آنها صرفا بر روی ایجاد زیرساخت های محض برای اپراتورهای سراسر جهان تمرکز ندارند، بلکه همچنین در حال کار بر روی راهکارهای end to end اتوماسیون، شهرهای هوشمند، تجزیه و تحلیل داده های بزرگ و مراقبت های بهداشتی هستند.

راهنمای اختصاصی در این تور، ملیسا آیکن است که همچنین سرپرست پیام رسانی نوکیا نیز می باشد. امسال نوکیا منطقه قابل دسترسی خود برای عموم را به سه بخش اصلی تقسیم کرده که طبق آن، با یک رویکرد روشن راهکارهای خود برای صنایع متصل، شهرهای متصل و مصرف کنندگان متصل را ارائه می دهد. این ماجرا به خوبی طراحی شده و قابل درک است.

ما ابتدا حوزه صنایع متصل که در آنجا نوکیا برخی از راهکارهای خود برای افزایش کارایی سایت های تولیدی مختلف به کمک نرم افزار هوشمندانه و ۵G ارائه کرده بود، را بررسی کردیم. تمام داستان فنی ۵G، یعنی زمان تاخیر کم، زمانی که ببینید چگونه می تواند به طور مثبت بر زندگی ما تاثیر بگذارد به سرعت در پس زمینه ذهن شما گم خواهد شد.

یک مثال از کاربرد این فناوری این بود که چگونه می توان به راحتی از یک ابزار هوشمند مانند یک دریل چند منظوره که اپراتور را طوری هدایت می کند تا کار را به درستی انجام دهد، استفاده کرد. این دریل می تواند اطلاعاتی در مورد سفتی مناسب مورد نیاز برای سفت کردن پیچ ها را به شما ارائه کند و یا اگر شما فراموش کنید یکی از پیچ ها را سفت کنید، می تواند این موضوع را به شما اطلاع دهد. همچنین می توان آینده بالقوه استفاده از این تکنولوژی ها را در خانه ها تصور کرد، مانند نصب برخی سیم کشی های الکتریکی یا برخی تعمیرات ساده با استفاده از عینک VR و نرم افزار هوشمند که می تواند از طریق ارائه مراحل تعمیر، شما را راهنمایی کند.

سپس ما آینده بسیاری از کارخانجات را مشاهده کردیم و تصویری از نحوه کارکرد سرویس مدرن نوکیا Oulu با ماشین هایی که نیازی به اتصال به کامپیوتر از طریق سیم ندارند و می توانند در صورت نیاز به راحتی در سراسر کارخانه جابجا شوند، به دست آوردیم. همچنین ما مشاهده کردیم که چگونه شبکه های خصوصی LTE می توانند در اتصال سنسورهای مختلف در پرورشگاه حیوانات اهلی با برخی از نرم افزارهای هوشمندانه به افزایش تولید شیر کمک کنند.

پس از آن ما به بخش شهرهای متصل رفتیم که در آنجا چیزهای فوق العاده جالبی مانند کاپشن های محافظ هوشمند برای معدنچیان یا کارگرانی که در شرکت های تولیدی مختلف فعالیت دارند را مشاهده کردیم. این محصول مجهز به سنسورهای مختلفی است که می تواند نشانه های حیاتی کارگر را کنترل کند و اگر آنها در وضعیت سلامت خوبی باشند، به اپراتور اطلاع دهد. همچنین، ما شاهد چند کلاه هوشمند هستیم که در داخل خود سنسورهایی برای نظارت بر فعالیت مغز دارند تا میزان استرسی که کارگر تجربه می کند را اندازه گیری کند.

سپس ما به بخش واقعیت مجازی رفتیم تا پتانسیل استفاده از ۵G و تجزیه و تحلیل داده هوشمند برای مدیریت شهرهای هوشمند آینده را تجربه کنیم. نوکیا یک پلتفرم هوشمند را توسعه داده که در آن از تمام اطلاعات دوربین های مختلف، سنسورها، تلفن های همراه برای کنترل شهر استفاده می شود. ما یک هدست Oculus VR دریافت کردیم و مشاهده کردیم که چگونه یک خودروی اورژانس در طول طوفان از طریق شهر هدایت می شود تا به یک زن در حال زایمان برسد. در داخل خودرو، بیمار می تواند به پزشک خود متصل شود تا او را از لحاظ جسمی از راه دور نظارت کند و در صورت لزوم راهنمایی های لازم را به تیم ER بدهد.

سپس، راهکارهای مربوط به حمل و نقل عمومی را مشاهده کردیم، که در واقع، مجموعه ای از راهکارهایی که به شهرهای بزرگ کمک می کند ظرفیت حمل و نقل را افزایش دهند، خدمات حمل و نقل قابل اعتماد از قبیل تعمیر و نگهداری و غیره، و حمل و نقل امن تری داشته باشند.

همچنین به ما نشان داده شد که چگونه شبکه های Nuage (که قبلا بخشی از Alcatel Lucent Networks بود) می توانند به بهبود مراقبت های بهداشتی کشورهای مختلف کمک کنند. به عنوان مثال، نوکیا راهکاری دارد که به بیمارستان ها برای داشتن ارتباط بهتر بر روی شبکه های آینده کمک خواهد کرد. راهکار نوکیا برای اتصال نهادهای مراقبت بهداشتی و اینترنت، امنیت بیشتری را به همراه می آورد، چرا که آنها می توانند از طریق کابل نوری و به صورت بی سیم به سرورها متصل شوند، بنابراین در صورت آسیب دیدگی کابل، شبکه هنوز هم به صورت بی سیم کار خواهد کرد.

در پایان این تور، ما به مشاهده و بررسی راهکارهای فعلی و محصولات نوکیا برای مصرف کنندگان پرداختیم. در این بخش برخی موارد تفریحی مانند پینگ پونگ مجازی یا بازی Spider-man Far From Home  که توسط توسعه داده اند مشاهده می شود، که البته هدف آنها نشان دادن این موضوع بود که ۵G چگونه می تواند صنعت بازی را تغییر داده یا بهبود بخشد.

درست بعد از کمی بازی کردن Spiderman Far From Home، ما شانس کار با جدیدترین نسل از دستگاه WiFi Beacon نوکیا (AC1200) را پیدا کردیم. پیش تر در این مطلب ما به طور کامل گزارشی در مورد این دستگاه جدید خدمت شما منتشر کرده بودیم.

ما تور خود را با قدم زدن در محوطه نوکیا HMD که در آن مردم می توانند جدیدترین گوشی های نوکیا، یعنی نوکیا ۲۱۰، نوکیا ۳٫۲، نوکیا ۴٫۲ و نوکیا ۹ Pureview را مشاهده کنند به پایان رساندیم. در این بخش همچنین نوکیا ۷٫۱، نوکیا ۸٫۱ و برخی از مدل های سال گذشته نوکیا نیز برای تکمیل مجموعه دستگاه های این شرکت در معرض نمایش گذاشته شده اند.

راهکارهای end to end نوکیا یکی از جذاب ترین بخش های به نمایش گذاشته شده غرفه این شرکت بودند که به سادگی برای افراد عادی تفسیر شده بودند، بنابراین با بررسی آنها شما به راحتی می توانید ببینید که نوآوری های ارائه شده توسط نوکیا و برخی ایده های جذاب آنها چگونه عمل می کنند.

نوکیا چندین جایزه را برای ابتکار و نوآوری های خود در این نمایشگاه به دست آورده است. محاسبات لبه با دسترسی چندگانه (MEC) نوکیا برای privateLTE جایزه Innovative Mobile Service and application را توسط GTI، را دریافت کرد و همچنین نوکیا موفق به کسب جایزه Global Mobile GLOMO 2019 برای رهبری صنعت ۵G شد.

نوکیا همچنین جوایز زیادی را برای گوشی های موبایل خود که در MWC امسال توسط HMD معرفی شد به دست آورده است.

نظر شما در رابطه با این دستاوردهای نوکیا در MWC 2019 چیست؟

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

 • Hamid 03/03/2019 :: 19:33

  س لا م
  ببخشید آقای زمانی تو گوشی های اندروید خام نوکیا چجوری میشه تم گوشی رو عوض کرد؟

  • امیر زمانی 03/03/2019 :: 20:07

   سلام
   اندروید خالص تم نداره. میتونید از نرم افزارهای لانچر استفاده کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *