گوگل اسیستنت قابلیت پشتیبانی از سرویس‌های یادداشت‌ برداری مثل google keep را دریافت کرد

google-assistant-2-head

در آستانه تعطیلات آخر سال میلادی گوگل قابلیت جدیدی به دستیار صوتی خود اضافه کرده است. گوگل در یک پست وبلاگ اعلام کرد که برای بالا بردن یکپارچگی در کارهای شما از این به بعد یادداشت‌برداری‌ و ساخت لیست در گوگل اسیستنت با سرویس‌های google keep و Any.do و AnyList و Bring همگام‌سازی خواهد شد. البته این قابلیت به مرور برای کاربران منتشر می‌شود.

اگر این قابلیت برای شما فعال شده باشد باید گزینه‌ی “Notes and Lists” در تب “services” که در تنظیمات گوگل اسیستنت شماست، موجود باشد. توسط این گزینه می‌توانید سرویسی مورد نظر خود را انتخاب کنید. دستیار گوگل قابلیت ساخت لیست‌های جدید و اضافه کردن موارد به آن و فراخوانی لیست‌هایی که قبل از اتصال سرویس‌های یادداشت‌برداری شما به اسیستنت ایجاد شده‌اند را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید از دستور‌های زیر برای یادداشت‌برداری و ساخت لیست و مشاهده یادداشت‌های خود استفاده کنید:

  • “Create a holiday gift list”
  • “Add Chromebook to my holiday gift list”
  • “Add cranberries to my grocery list”
  • “Take a note”
  • “Show me my notes”

گوگل چندی پیش نیز قابلیت assignable reminders (که فعلا برای کابران انگلستان، استرالیا و آمریکا فعال شده است) را معرفی کرد که می‌توان از طریق آن یادآورهایی را برای کسانی که به اسیستنت شما متصل هستند بفرستید. این قابلیت زمانی که کارهایی زیادی برای انجام دارید و می‌خواهید از دوستان خود کمک بگیرید کاربردی می‌شود.

منبع :
ANDROID CENTRAL

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *