آزمایش اندروید P بتا برای نوکیا ۶٫۱، ۷ پلاس و ۸ سیروکو به زودی در چین آغاز می شود

Nokia-lineup2018-back

نوکیا ۷ پلاس یکی از چندین دستگاهی است که در همان روز اول، به برنامه پیش نمایش توسعه دهنده گوگل برای اندروید P پیوست و نسخه بتا این سیستم عامل جدید را دریافت کرد. همین چند روز پیش این گوشی همچنین بیلد جدید دیگری از اندروید P بتا را دریافت کرد که بهبودهایی را به همراه داشت. با این حال مشخص نبود که چرا از میان گوشی های نوکیا، تنها نوکیا ۷ پلاس برای این کار انتخاب شده و نامی از نوکیا ۶٫۱ یا ۸ سیروکو وجود ندارد. شاید بتوان گفت که HMD انتظار داشته که نوکیا ۷ پلاس محبوب ترین دستگاه برای توسعه دهندگان و علاقه مندان به اندروید باشد که اندروید P را آزمایش می کنند.

از آنجا که در چین، گوشی های نوکیا از اندروید بدون Google framework استفاده می کنند و گوگل نمی تواند کنترل چندانی داشته باشد، اکنون اچ ام دی آماده است تا آزمایش اندروید P را به صورت گسترده تر و بلند مدت برای مدل های موجود در آنجا شروع کند. به تازگی از طریق انجمن غیر رسمی NokiBar Baidu، کاربران مطلع شده اند که می توانند با یک ثبت نام در آزمایش اندروید P بتا برای گوشی های نوکیا ۶٫۱، ۷ پلاس و ۸ سیروکو شرکت کنند. فرآیند ثبت نام از تاریخ ۲۱ تا ۲۴ ژوئن باز بوده و کاربران قبل از ثبت نام مجبور به پذیرش NDA (توافق نامه عدم افشا) بوده اند.

در حالی که برای شروع آزمایش اندروید P بتا در چین هیچ تاریخی مشخص نشده است، اما با توجه به انجام ثبت نام، باید به زودی شاهد شروع این آزمایش باشیم، به خصوص این که فرآیند آزمایش “طولانی مدت” ذکر شده است. احتمالا اچ ام دی می خواهد با استفاده از این روش، روند آزمایش اندروید P روی دستگاه های خود را سرعت ببخشد و سپس با شروع انتشار رسمی این نسخه از اندروید توسط گوگل، هر چه سریع تر به روز رسانی را برای دستگاه های خود ارائه کند و در این زمینه شرکت های رقیب خود را پشت سر بگذارد.

منبع :
NOKIAMOB

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *