احتمال پشتیبانی رسمی از قابلیت ضبط مکالمه در اندروید P

Android-P

قابلیت ضبط مکالمه یکی از ویژگی های بسیار کاربردی و پرطرفدار در میان کاربران گوشی های موبایل است. گوگل همواره در حال کار روی سیستم عامل محبوب خود است و ما در هر نسخه شاهد اضافه شدن دسته ای از قابلیت های جدید به اندروید هستیم. اکنون خبرهایی رسیده که نشان می دهد که در نسخه بعدی اندروید احتمالا شاهد اضافه شدن قابلیت ضبط تماس خواهیم بود.

برخی از تغییرات اخیر صورت گرفته در پروژه متن باز اندروید (AOSP)، پشتیبانی برای پخش “زنگ ضبط تماس” را اضافه کرده اند که به عنوان یک زنگ هشدار با فرکانس ۱۴۰۰ هرتز توصیف شده و در حالی که ضبط یک مکالمه در حال انجام باشد، هر ۱۵ ثانیه خود را تکرار می کند.

این صدای زنگ به استریم صوتی خروجی اضافه خواهد شد و این امکان را فراهم می سازد که طرف مقابل آن را بشنود. دلیل این موضوع، پاس کردن قوانین رگولاتوری بوده است، هرچند ممکن است این قوانین در هر منطقه بسته به مقررات محلی برای جایی که دستگاه استفاده و با آن تماس برقرار می شود، لزومی به اجرا نداشته باشد. به همین دلیل است که همچنین یک ویژگی برای اپراتورها در نظر گرفته شده تا بتوانند تنظیمات این بخش را مطابق قوانین محلی پیکر بندی کنند، به طوری که در صورت امکان حتی می توانند این صدا را غیرفعال کنند.

اگر چه به طور خاص به API عمومی برای قابلیت ضبط مکالمه برای توسعه دهندگان اپلیکیشن اشاره نشده است، ولی با این حال چند مرتبه اشاره شده که این ویژگی برای اپلیکیشن های ضبط در دسترس خواهد بود.

شایان ذکر است که این قابلیت از سال ها قبل در اندروید وجود داشته، اما اغلب گوگل دسترسی توسعه دهندگان به آن را محدود می کرده است. اما شرکت های تولیید کننده مختلفی از جمله سامسونگ، شیائومی و وان پلاس در طول سال ها این قابلیت را به طور غیر رسمی در دستگاه های بی شماری در دسترس قرار داده اند و برخی حتی مجوز ارائه اپلیکیشن خود از طریق گوگل پلی استور را نیز به دست آورده اند. به نظر می رسد گوگل در تلاش است تا با نسخه بعدی اندروید، دسترسی به API های پنهان خاصی را محدود کند.

اندروید P به روز رسانی بزرگ بعدی سیستم عامل اندروید خواهد بود که انتظار می رود در چند ماه آینده شاهد معرفی آن از سوی گوگل باشیم. با توجه به این که اچ ام دی حداقل دو سال از گوشی های اندرویدی نوکیا پشتیبانی می کند، به نظر می رسد تمام دارندگان گوشی های نوکیا می توانند امیدوار باشند که در سال جاری اندروید P را دریافت کنند.

منبع :
NEOWIN

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *