اندروید P می تواند گوشی های اندرویدی را به یک ماوس یا صفحه کلید بلوتوث تبدیل کند

Android-P

شایعات حکایت از این دارند که در هفته های آتی، اندروید P (که به صورت داخلی در گوگل به عنوان “Pistachio Ice Cream” یا “بستنی پسته ای” نامگذاری شده است)، به عنوان جانشین اندروید اوریو که حدود یک سال از عمرش می گذرد، به صورت یک نسخه پیش نمایش برای توسعه دهندگان منتشر خواهد شد. اکنون اطلاعات جدیدی در رابطه با یکی دیگر از ویژگی های مورد انتظار در این نسخه منتشر شده است.

جدیدترین یافته ها توسط کاربران انجمن XDA Developers نشان می دهد که اندروید P به کاربران اجازه خواهد داد گوشی های خود را از طریق بلوتوث به کامپیوتر متصل کنند و از آن به عنوان یک ماوس و صفحه کلید بی سیم استفاده کنند. این ویژگی برای برخی افراد که می خواهند تعداد لوازم جانبی موجود در کنار کامپیوتر خود را کاهش دهند، مفید و کاربردی خواهد بود.

پیش از این امکان استفاده از چنین قابلیتی از طریق برخی ابزارهای شخص ثالث که از شبکه وای فای برای این کار استفاده می کردند وجود داشت، ولی برای استفاده از این قابلیت از طریق بلوتوث باید یک دستگاه های اندرویدی روت شده در اختیار داشتید. اکنون با این ویژگی جدید در اندروید P، امکان استفاده از این قابلیت به صورت بومی و به بهترین شکل برای کاربران فراهم خواهد شد.

با این حال تا وقتی که اندروید P به صورت رسمی در دسترس قرار نگیرد با قاطعیت نمی توان این قابلیت را تایید کرد، پس بهتر است برای روشن تر شدن این موضوع، کمی منتظر بمانیم.

پس از انتشار رسمی اندروید P توسط گوگل، انتظار می رود نوکیا در مدت کوتاهی این به روز رسانی بزرگ را برای دستگاه های خود آماده سازی و منتشر کند.

نظر شما در مورد این ویژگی چیست؟

منبع :
NEOWIN

دیدگاه ها

  • alireza ۱۶/۱۲/۱۳۹۶ :: ۱۲:۴۶

    وقتی تو ایران نمی شه مثل بقیه جاهای دنیا گوشی رو اپدیت کنی بهتره که اصلا گوشی نوکیا نخری !

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *