اندروید Q تم تیره گسترده و موارد جدید دیگر را به همراه خواهد داشت

New-Feature-Of-Android-Q

سال جدید دیگری از راه رسیده است و حال ما باید منتظر تغییرات جدید در بسیاری از چیزها، از جمله به روز رسانی های آتی سیستم عامل های محبوب بازار باشیم. خوشبختانه توسعه دهندگان وب سایت XDA به بیلد اولیه اندروید Q دست یافته اند، بنابراین ما می توانیم با برخی از ویژگی های جدیدی که با نسخه بعدی این سیستم عامل محبوب در راه است آشنا شویم. البته ممکن است برخی از این قابلیت ها و تغییرات در نسخه نهایی وجود نداشته باشند.

اندروید Q تم تیره گسترده و موارد جدید دیگر را به همراه خواهد داشت 1

یکی از ویژگی های جدید برجسته اندروید Q، یک تم تیره گسترده در سراسر سیستم است، چیزی که بسیاری از طرفداران اندروید برای سال ها منتظر آن بوده اند. در این نسخه جدید اندروید، گزینه ای به نام “Set dark mode” یا همان “تنظیم حالت تیره” در تنظیمات نمایش وجود دارد که با روشن کردن این گزینه تنظیمات، لانچر و اپلیکیشن Files همگی به رنگ خاکستری تیره در می آیند. طبق این گزارش، مشخص نیست که آیا برنامه های از پیش نصب شده گوگل که دارای تم تیره خستند نیز تحت تأثیر قرار خواهند گرفت یا نه. دلیل این موضوع این است که XDA در حال اجرای بیلد AOSP است، به این معنی که خدمات گوگل بر روی آن وجود ندارد.

کانتینیوم اندروید Q

یک گزینه توسعه دهنده جدید به نام “force desktop mode” وجود دارد که به معنای “خلق حالت مجازی دسکتاپ در صفحه نمایش ثانویه” است. این ویژگی همان چیزی است که شرکت های تولید کننده گوشی های هوشمند پیش از این آن را اجرایی کرده بودند، مانند قابلیت کانتینیوم مایکروسافت، DeX سامسونگ و Desktop Mode هواوی. هر چند این مورد هرگز از ویژگی های بومی اندروید نبوده است.

مجوزهای جدید اپلیکیشن

در نسخه جدید اندروید مجوزهای اپلیکیشن یا همان App permissions تغییرات اساسی کرده و اصلاح شده اند و یک گزینه جدید برای مجبور کردن برنامه ها برای استفاده از موقعیت مکانی تنها در هنگام استفاده از برنامه، مشابه iOS، اضافه شده است. شما همچنین می توانید به راحتی ببینید که مجوزها برای کدام برنامه ها تایید یا منع شده اند.

همچنین همان گونه که انتظار می رفت، گزینه های توسعه دهنده بیشتری وجود دارد؛ که البته بدیهی است تنها برخی از آنها احتمالا به بیلد عمومی اندروید Q راه خواهند یافت. همچنین گزینه های قابلیت دسترسی جدیدی از جمله “Time to take action” و “Time to read” نیز وجود دارد. این گزینه ها به کاربر اجازه می دهند تا انتخاب کند که پیام های طولانی باید به چه صورت قبل از اینکه از بین بروند نمایش داده شوند.

البته، ما هنوز ماه های زیادی تا معرفی رسمی اندروید Q توسط گوگل فاصله داریم و در این مدت ممکن است تغییرات زیادی در این سیستم عامل در حال توسعه ایجاد شود.

منبع :
NEOWIN

دیدگاه ها

 • Doctor ۲۷/۱۰/۱۳۹۷ :: ۱۷:۰۱

  خیلی هم خوب ، نبود تم کامل تیره حس میشد

 • عباس ۲۷/۱۰/۱۳۹۷ :: ۱۷:۱۱

  جالب نبود تو تنظیمات گوشی رو حالت تیره شب تنظیم میکنم احتیاجی به این نیست

 • حسن ۲۷/۱۰/۱۳۹۷ :: ۱۸:۱۶

  فعلا که تو اندروید نهش موندیم معلوم نیست بیاد یا نه بدون هیچ اطلاع رسانی درست حسابی از زمان عرضش

 • ali ۲۸/۱۰/۱۳۹۷ :: ۱۵:۴۰

  ای کاش از ساادگی در بیاد یکم انیمیشن لضاف بشه مثل وصل ب شارژ یا اثر انگشت باز شدن

 • علی ۲۸/۱۰/۱۳۹۷ :: ۱۶:۰۴

  دوستان من نوکیا ۳ دارم قبلا اندروید ۸ بود الان شده ۸.۱ میخوام برنامه انتقال بدم نمیشه کلا گزینش برداشته شده خیلی برام واجبه باید چیکار کنم دوستان اگه راهی بلدن بگن یا اگه نه گوشیمو بزنم تو دیوار فیلمشو براشرکت نوکیا بفرستم با این گوشی درست کردنشون ابروی نوکیای قدیمو بردن

 • امیر. ۲۸/۱۰/۱۳۹۷ :: ۱۶:۴۳

  ایناسالی یه تم عوض میکنن دوتا قابلیت نه چندان کارامدم اضافه میکنن بعد اسمشو یه شماره میبرن بالا…..اندروید خیلی ذیگه حرف جدیدی برای گفتن نداره

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *