پایداری سلطه اندروید نوگت و افزایش سهم اندروید اوریو در ماه مِی

android[1] logo

به تازگی جدیدترین آمار توزیع نسخه های مختلف سیستم عامل روی دستگاه های اندرویدی فعال منتشر شده است. این داده ها در طی یک دوره ۷ روزه که در تاریخ ۷ مِی به پایان رسیده جمع آوری شده اند و تنها نشان دهنده دستگاه هایی است که در آن دوره از فروشگاه گوگل پلی بازدید کرده اند، بنابراین شامل دستگاه های مبتنی بر اندروید AOSP نمی شود.

تنها برنده‌ی این ماه اوریو بوده، که همچنین تنها نسخه اندروید بوده که بیش از یک درصد افزایش سهم را تجربه کرده و موفق شده سهم خود را از ۴٫۶ درصد در ماه گذشته به ۵٫۷ درصد ارتقا دهد. با این وجود، این ارقام برای یک به روز رسانی رسمی که تقریبا ۹ ماه پیش منتشر شده بسیار وحشتناک است. همچنین لازم به ذکر است که کمتر از ۱ درصد کاربران در حال استفاده از آخرین نسخه اندروید (اندروید ۸٫۱) هستند که پنج ماه پیش منتشر شد.

پایداری سلطه اندروید نوگت و افزایش سهم اندروید اوریو در ماه مِی 1

ارقام بقیه‌ی لیست به سختی در حال تغییر یافتن هستند، اما سهم نسخه های قدیمی تر به آرامی در حال کاهش است. Gingerbread و Ice Cream Sandwich همچنان در مجموع کمتر از یک درصد از سهم کل بازار را در اختیار دارند که با توجه به قدیمی بودن آنها، چیز دور از انتظاری نیست.

با سهم ۳۱٫۱ درصدی اندروید نوگت از کل دستگاه های اندرویدی، این نسخه همچنان محبوب ترین نسخه است که در چند هفته گذشته ۰٫۳ درصد نیز رشد داشته است. مارشملو دوباره بزرگترین کاهش سهم را داشته و در حال حاضر سهم این نسخه به ۲۵٫۵ درصد رسیده است، که هنوز هم بیش از یک چهارم از تمام دستگاه های اندرویدی را تشکیل می دهد و جلی بین نیز ۴٫۳ درصد از دستگاه های دارای گوگل پلی را شامل می شود.

منبع :
NEOWIN

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *