گوگل در حال مذاکره برای خرید سامانه پهن باند هوابُرد نوکیا است!

nokia-Airborne Broadband

به تازگی بلومبرگ در گزارشی ادعا کرده است که نوکیا و گوگل در حال مذاکراتی پیشرفته در مورد فروش سامانه پهن باند هوابرد یا Airborne Broadband نوکیا به گوگل هستند. در ادامه با مای نوکیا همراه باشید.

سامانه پهن باند هوابرد نوکیا، شبکه وای فای در طول پرواز را بهبود می بخشد. همچنین گوگل نیز به دنبال گسترش کسب و کار خود و ورود به حوزه های بیشتری است. سیستم LTE A2G نوکیا به این منظور توسعه یافته تا هواپیما را به جای اتصال به سیگنال های یک ماهواره، به طور مستقیم به زمین متصل سازد، که در نتیجه موجب ارائه خدمات اینترنت با سرعت بالا در هواپیما می شود.

توسعه سامانه هوابرد نوکیا تمرکز کلیدی این شرکت نیست، درست مانند شبکه های زیردریایی آنها، که نوکیا ادعا کرده می خواهد آنها را کنار بگذارد. هدف اصلی نوکیا شبکه ۵G است و این واگذاری، به همراه واگذاری احتمالی بخش های Nokia Health و شبکه زیردریایی این شرکت، می تواند آورده‌ی مالی مناسبی را برای پیاده سازی بهتر شبکه ۵G در سال های آینده برای آنها به ارمغان بیاورد.

از سوی دیگر، اگر گوگل علاقه مند به هوابرد وای فای باشد، به نظر می رسد این بخش، همان جایی است که می تواند بسیار پول ساز باشد. در مقاله ای از QZ.com با اشاره به تحقیقاتی که توسط “دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن در همکاری با شرکت مخابراتی و ماهواره ای بریتانیا Inmarsat” انجام شده است، ارزش بازار سیستم های پهن باند هوابرد در سال ۲۰۳۵ می تواند به ۱۳۰ میلیارد دلار برسد.

ما هنوز هم نمی دانیم که گوگل مایل است چه مقدار برای خرید سامانه پهن باند هوابرد نوکیا پرداخت کند و همچنین نوکیا برای توسعه این سیستم چه هزینه ای کرده است. اما مطمئنا این سیستم ارزش بالایی دارد و این معامله‌ی کوچکی نخواهد بود.

منبع :
NOKIAMOB

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *