سه ماهه دوم ۲۰۱۸: نوکیا اکنون سومین فروشنده برتر گوشی های ساده در هند است!

Nokia-150-Nokia feature phones

نوکیا با بازگشت به بازار گوشی های موبایل، از همان ابتدا روند صعودی خود در بازار را را حفظ کرده و توانسته جایگاه نسبتا خوبی در بسیاری از بازارها به دست بیاورد. به تازگی موسسه تحلیلگر Counterpoint Research اطلاعاتی در مورد عملکرد HMD در یکی از مهمترین بازارهای این شرکت، یعنی هند ارائه کرده است.

سه ماهه دوم 2018: نوکیا اکنون سومین فروشنده برتر گوشی های ساده در هند است! 1

بر اساس این گزارش جدید، در بخش گوشی های ساده یا فیچر فون ها، نوکیا همچنان به روند رشد سالیانه و فصلی خود ادامه داده و در سه ماهه دوم ۲۰۱۸ موفق شده در جایگاه سوم از لحاظ فروش قرار بگیرد. برترین شرکت در این حوزه در کشور هند، Jio است که سهمی در حدود ۴۷ درصد دارد. جایگاه دوم با ۹ درصد در اختیار سامسونگ بوده و اچ ام دی با ۸ درصد در پشت سر آن قرار گرفته است. نکته جالبی که در آمارها مشاهده می شود، از دست رفتن ۲/۳ سهم بازار سامسونگ در یکسال گذشته و همچنین رشد بیش از دو برابری نوکیا است. همچنین نسبت به سه ماهه اول امسال، نوکیا یک رشد ۱ درصدی را در سهم فروش گوشی های ساده در هند تجربه می کند.

سه ماهه دوم 2018: نوکیا اکنون سومین فروشنده برتر گوشی های ساده در هند است! 2

در بخش گوشی های هوشمند، اچ ام دی هنوز موفق نشده به لیست پنج برند برتر در زمینه فروش راه پیدا کند. در حال حاضر جایگاه پنجم در کشور هند، با ۳ درصد سهم در اختیار هواوی آنر قرار دارد. حتی در دسترس قرار گرفتن نوکیا ۶٫۱، ۷ پلاس و ۸ سیروکو نیز نتوانسته به اچ ام دی کمک کند تا وارد این لیست شود، اما قطعا سبب افزایش حجم گوشی های هوشمند فروخته شده توسط نوکیا در آنجا شده است.

کاملا واضح است که در حال حاضر ارزشمندترین و مقرون به صرفه ترین دستگاه هایی که اچ ام دی ارائه می دهد، نوکیا X5 و X6 در چین است و بسیاری از مردم هند منتظر عرضه این گوشی ها با همان قیمت رقابتی موجود در چین، در این کشور هستند. شاید هم نیاز باشد اچ ام دی دستگاه یا دستگاه هایی مختص بازار هند بسازد تا بتواند رقابت جدی تری را در این منطقه آغاز کند.

منبع :
NOKIAMOB

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *