انتخاب نوکیا به عنوان یکی از بهترین شرکت های اخلاق مدار جهان در سال ۲۰۱۸

worlds-ethical-companies_18.jpg

به تازگی موسسه معروف Ethisphere که سازمانی پیشرو در زمینه سنجش استاندارهای اخلاقی شرکت ها است، نوکیا را به عنوان یکی از اخلاقی ترین شرکت های سال ۲۰۱۸ به معرفی کرده است. این موسسه از سال ۲۰۰۷ تا کنون، هر سال معرفی اخلاق مدارترین شرکت های جهان را به عهده داشته است.

شرکت ها بر مبنای چارچوب اخلاقی Ethics Quotient ® (EQ) موسسه Ethisphere ارزیابی می شوند که راه هایی را برای ارزیابی عملکرد یک شرکت با شیوه ای هدفمند، سازگار و استاندارد ارائه می دهد. امتیازات بر اساس پنج فاکتور کلیدی به دست می آیند: اخلاق و هماهنگی برنامه ها (۳۵ درصد)، احساس مسئولیت و شهروندی سازمانی (۲۰ درصد)، فرهنگ سازی اصول اخلاقی (۲۰ درصد)، مدیریت (۱۵ درصد) و رهبری، نوآوری و شهرت (۱۰ درصد).

در سال ۲۰۱۸، ۱۳۵ شرکت از ۲۳ کشور و ۵۷ صنایع به لیست بهترین شرکت های اخلاق مدار تهیه شده توسط Ethisphere راه یافته اند. نوکیا نیز یکی از این ۱۳۵ شرکت بوده و در دسته بندی Telecom مورد تحسین قرار گرفته است. شما می توانید لیست کامل شرکت ها و دسته بندی آنها را با کلیک روی این لینک بررسی کنید.

راجیو سوری، مدیر عامل نوکیا نیز خوشحالی خود را بابت انتخاب این شرکت به عنوان یکی از اخلاقی ترین شرکت ها ابراز کرده است:

ما افتخار می کنیم که به عنوان یکی از شرکت های اخلاقی جهان شناخته شده ایم. انجام کسب و کار در راه درست همان راه نوکیا است – و برای بیش از ۱۵۰ سال چنین بوده است.

نظر شما در مورد انتخاب نوکیا به عنوان یکی از بهترین شرکت های اخلاق مدار جهان چیست؟ آیا این شرکت را شایسته چنین جایگاهی می دانید؟

منبع :
NOKIAPOWERUSER

دیدگاه ها

  • زاغی ۲۵/۱۱/۱۳۹۶ :: ۲۰:۱۴
    0 0

    دلیلش چی هست که بعد از این همه مدت نام نوکیا فراموش نشد؟ بخاطر این که شرکتی مردم دار هست حتی بعد از ده سال دست از حمایتهای نرم افزاری گوشی های مدل قدیمی نوکیا برنداشت و هنوز هم به روزرسانی میکنه

  • محمدهادی ۲۶/۱۱/۱۳۹۶ :: ۱۸:۲۰
    0 0

    بله دقیقا،نوکیا مرده،بامرامه شرکتاست

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *