نوکیا ۹ PureView با نام رمز “المپیک” در حال اجرای اندروید ۹ پای مشاهده شد!

Nokia-9-concept

بدون شک نوکیا در آزمایشگاه های خود در حال کار روی محصول جدید رده بالایی است که هر روز شواهد بیشتری از آن فاش می شود. چند هفته پیش، تصاویری منتسب به پشت و جلوی گوشی نوکیا ۹ (PureView) منتشر شد، که دوربین ۵ لنزه و سنسور اثر انگشت زیر صفحه نمایش این دستگاه را نشان می داد، و حالا ما اطلاعات جدید بیشتری از این دستگاه به دست آورده ایم.

وب سایت LoveNokia.net به تازگی در سرورهای FIH (شریک اچ ام دی در تولید گوشی های نوکیا) به اطلاعات جالبی دست یافته که بر اساس آنها، اکنون نام رمز و سیستم عاملی که توسط این دستگاه پرچمدار اجرا می شود فاش شده است.

پیش از این، ما بر اساس گفته های رولاند کوانت، یکی از مشهورترین منابع فاش کننده اطلاعات تایید شده از صنعت گوشی های هوشمند، با خبر شده بودیم که HMD و فاکسکان در حال کار روی گوشی هوشمند پرچمدار نوکیا با نام رمز A1P یا AOP هستند که قرار است دارای تکنولوژی دوربین با ریسک بالا و اسکنر اثر انگشت در زیر صفحه نمایش است. همچنین گزارش دیگری ادعا کرده بود که پرچمدار آتی نوکیا با نام نوکیا ۹ PureView معرفی خواهد شد. اکنون، بر اساس این گزارش جدید ما متوجه می شویم که دستگاه AOP/A1P همچنین دارای نام رمز “المپیک” است.

در اینجا لازم است در مورد نام های رمز کمی توضیح دهیم. سبک نام AOP، شبیه به نام رمز D1C برای نوکیا ۶ می باشد، که در واقع شیوه نامگذاری FIH Mobile است، در حالی که اچ ام دی به صورت داخلی یک کلمه‌ی با معنی را برای نام رمز دستگاه های خود انتخاب می کند، که می توان به نام Plate برای نوکیا ۶ یا Plate 2 برای نوکیا ۶٫۱ اشاره کرد.

اولین حدس در مورد نام رمز المپیک، شاید بازی های المپیک باشد که یه لوگوی شامل ۵ دایره دارد. بر اساس شایعات نوکیا ۹ مجهز به ۵ لنز دوربین خواهد بود که شاید حلقه ارتباط این نام رمز با این گوشی باشد!

نوکیا 9 PureView با نام رمز "المپیک" در حال اجرای اندروید 9 پای مشاهده شد! 3

اطلاعات جدید دیگری که به لطف LoveNokia به دست آمده، این است که این دستگاه اندروید ۹ پای (شماره ساخت: ۰۰CN_4_030) به همراه آخرین به روز رسانی امنیتی، یعنی به روز رسانی ماه نوامبر را اجرا می کند. این شماره ساخت نشان می دهد که این نسخه از نوکیا ۹ نرم افزار چینی نوکیا را اجرا می کند، به این معنی که شاید ما اول شاهد رونمایی از این گوشی در چین و سپس در جهان خواهیم بود.

نوکیا 9 PureView با نام رمز "المپیک" در حال اجرای اندروید 9 پای مشاهده شد! 4

همین چند روز پیش نیز ما با خبر شدیم که شرکت Light.co که گفته می شود اچ ام دی برای ساخت دوربین نوکیا ۹ با آن همکاری دارد، با یک تولید کننده گوشی هوشمند همکاری خود را آغاز کرده تا فناوری دوربین چندگانه خود را به دنیای گوشی های هوشمند بیاورد. هنوز نامی از این شرکت منتشر نشده است، ولی شواهد موجود، نشان دهنده همکاری اچ ام دی با Light هستند.

ما همچنان امیدواریم که نوکیا ۹ در همین سال جاری به طور رسمی معرفی شود، اما برخی شایعات ادعا کرده اند که تاریخ رونمایی از این پرچمدار به سه ماهه اول ۲۰۱۹ موکول شده است.

به نظر شما نوکیا ۹ PureView با چه ظاهر و مشخصاتی رونمایی خواهد شد؟!

دیدگاه ها

  • Mohammad ۱۳/۰۸/۱۳۹۷ :: ۲۱:۵۹

    فقط خدا کنه شاهد یک رابط کاربری هیجان انگیز و متفاوت از اندروید وان باشیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *