اولین به روز رسانی نرم افزاری برای نوکیا ۳ و ۵ منتشر شد

nokia 3 nokia 5

نوکیا ۶ به واسطه عرضه سریعتر، تا کنون چندین به روز رسانی نرم افزاری دریافت کرده است و به نظر می رسد حالا نوبت به گوشی های جدیدتر، یعنی نوکیا ۳ و نوکیا ۵ رسیده است. کمپانی HMD Global به عنوان صاحب امتیاز برند نوکیا، امروز اولین به روز رسانی را برای نوکیا ۳ و ۵ منتشر کرد.

نوکیا ۳ اکنون به روز رسانی امنیتی ماه مِی اندروید را دریافت کرده است که دلیل تاخیر آن، احتمالا به دلیل چیپ ست مدیاتک این دستگاه بوده است. HMD اخیرا گفته بود که به روز رسانی اندروید ۷٫۱٫۱ برای نوکیا ۳ با تاخیر مواجه خواهد شد، زیرا چیپ ست این دستگاه از نسخه جدید سیستم عامل گوگل پشتیبانی نمی کند، ولی HMD و مدیاتک همکاری می کنند تا در سریع ترین زمان ممکن، اندروید ۷٫۱٫۱ برای نوکیا ۳ عرضه شود.

این به روز رسانی برای نوکیا ۵ حجمی در حدود ۲۸۳ مگابایت داشته است و شامل وصله امنیتی ماه ژوئن و بهبود پایداری و رابط کاربری می باشد. بر خلاف نوکیا ۶، نوکیا ۵ هنوز آخرین به روز رسانی امنیتی اندروید، یعنی به روز رسانی ماه جولای را دریافت نکرده است، ولی احتمالا این به روز رسانی برای نوکیا ۵ در حال آزمایش است. نوکیا ۵ از تراشه اسنپ دراگون ۴۳۰ استفاده می کند و به همین دلیل نباید با به روز رسانی های آینده مشکلی داشته باشد.

نوکیا ۶ اولین گوشی هوشمند HMD بود که این ماه، به روز رسانی ماه جولای را برای نسخه TA-1003 دریافت کرد، اما این شرکت همچنین دیروز به این روز رسانی را برای مدل چینی (TA-1000) نیز ارائه داد که در نهایت امکان استفاده از سرویس های گوگل بر روی این دستگاه را برای کاربران به ارمغان آورد.

آیا شما نیز موفق به دریافت این به روز رسانی شده اید؟

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

  • علیرضا ۲۵/۰۴/۱۳۹۶ :: ۲۲:۱۱
    0 0

    دخنهش ۵ بهتره بخریم یا ۶ از لحاظ
    مقایسه قیمت و امکانات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *