همکاری نوکیا و Frontier برای ارائه سرعت ۱۰ گیگابیت در ایالات متحده

۱۴۹۰۲۹۲۹۴۶_nokia-global_story

Frontier Communications، یک ارائه کننده خدمات صوتی، اینترنت و ویدیو آمریکایی است که به تازگی همکاری با نوکیا را به منظور استفاده از تکنولوژی جدید XGS-PON شروع کرده است. XGS-PON یک شبکه اپتیکال کنش پذیر متقارن ۱۰ گیگابایتی بوده که این یک شبکه دسترسی به فیبر چند نقطه ای است که ۱۰ گیگابیت در ثانیه را در هر دو جهت ارائه می کند. این یک شبکه دسترسی فیبر نقطه به چند نقطه بوده که سرعت ۱۰ گیگابیت بر ثانیه در هر دو جهت را ارائه می کند و از انتقال سرعت دوگانه پشتیبانی می کند.

این تکنولوژی به Frontier اجازه می دهد تا برای شروع، به مشتریان خود در مناطق دالاس و تگزاس سرعت تا ۱۰ گیگابیت بر ثانیه را ارائه کند. سپس این خدمات به بقیه ایالت و همچنین فلوریدا و کالیفرنیا گسترش خواهد یافت. در اطلاعیه نوکیا، این شرکت اعلام کرده است که Frontier قادر خواهد بود سرعت های سرویس جدید خود را با استفاده از شبکه فیبر فعلی خود برای مشتریانش توسعه دهد.

استیو گابل، مدیر فنی و نایب رئیس اجرایی شرکت Frontier Communications، از مشارکت با نوکیا ابراز خوشحالی کرده است:

ما هیجان زده هستیم که با نوکیا روی راه حل هایی که خدمات چند گیگابیتی را به خانه می آورد و به سرعت به ۱۰ گیگابیت و فراتر از آن مقیاس بندی می کند کار می کنیم. پلتفرم نوکیا به ما اجازه می دهد تا به طور موثر از الزامات xDSL، P2P fiber، GPON و ۱۰Gbps PON پشتیبانی کنیم برای تکامل یکپارچه به تکنولوژی های PON آینده انعطاف پذیری پیدا کنیم. راه حل های نوکیا تجربه مشتری را با ارائه اینترنت مبتنی بر فیبر Frontier که سریع و قابل اعتماد است، بهبود خواهد داد.

هیچ برنامه ای برای گسترش این خدمات در خارج از این سه ایالت ذکر نشده است، بنابراین احتمالا برای در دسترس قرار گرفتن آن در بقیه نقاط ایالات متحده هنوز می بایست صبر کرد. نوکیا همچنین اظهار داشت که با ۱۴ ارائه دهنده خدمات در سراسر جهان همکاری کرده است تا فناوری های شبکه XGS-PON و TWDM-PON خود را به مشتریان سراسر جهان ارائه دهد، اما این شرکت اطلاعات زیادی در این مورد منتشر نکرده است.

این شرکت فنلاندی به تازگی بخش سلامت دیجیتال خود را به فروش رسانده است، تا بتواند روی مشارکت و صدور مجوز محصولاتش تمرکز بیشتری کند. بنابراین مشارکت هایی مانند این گزارش، احتمالا در چشم انداز نوکیا نقش مهمی ایفا خواهند کرد.

منبع :
NEOWIN

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *