نوکیا در حال مذاکره برای فروش بخش سلامت دیجیتال خود به بنیانگذار Withings است!

AH-Nokia-Withings-logo_1-1600×1200

پس از انتقال بخش دستگاه ها و سرویس های نوکیا به مایکروسافت در سال ۲۰۱۴، این شرکت فنلاندی در جستجوی یافتن حوزه جدیدی برای گسترش فعالیت خود بود و نهایتا دو سال قبل، آنها موفق شدند شرکت فرانسوی سلامت محور Withings را با قیمت ۱۹۱ میلیون دلار خریداری کنند. نوکیا با هدف ورود به فضای واقعیت مجازی، بخش دوربین اوزو را با هزینه ای ۶۰ هزار دلاری به دست آورد، اما در نهایت در اواخر سال گذشته این بخش را کنار گذاشت و همچنین ۳۱۰ شغل مرتبط با آن را حذف کرد تا تمرکز خود را روی تجهیزات شبکه و معاملات صدور مجوز معطوف کند. اما در حقیقت، معامله با اچ ام دی گلوبال نتایج خوبی را داشته و اکنون چندین گوشی هوشمند با برند نوکیا به بازار عرضه شده، که آخرین تلاش آنها نوکیا X بوده که چند روز پیش اخباری از آن فاش شده بود.

پیش از این، در ماه های گذشته گزارش ها و شایعاتی در مورد احتمال واگذاری بخش سلامت دیجیتال نوکیا یا همان Nokia Health منتشر شده بود، ولی اکنون اخبار جدیدی در این مورد به گوشی می رسد. به عنوان بخشی از اهداف نوکیا برای “تبدیل شدن به یک شرکت کسب و کار به کسب و کار (B2B) و صدور مجوز”، این شرکت مذاکراتی را برای فروش تجارت سلامت دیجیتال خود به Éric Carreel، یکی از بنیانگذاران و رئیس پیشین Withings، آغاز کرده است. چشم انداز این معامله شامل “اکوسیستم ساعت های هوشمند هیبریدی، ترازوها و دستگاه های بهداشت دیجیتال” برای هر دو بخش مصرف کننده و سازمانی است. گزارش ها نشان می دهند که شرکت های دیگر، مانند سامسونگ و گوگل نست نیز علاقه مند به خرید این بخش از شرکت نوکیا شده اند.

پیش بینی می شود که این توافق تا پایان سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ صورت بگیرد، زمانی که سایر اطلاعات مانند قیمت گذاری معامله به آسانی افشا خواهد شد. هر چند، با توجه به اینکه بخش سلامت دیجیتال در سال گذشته ۵۲ میلیون یورو درآمد را به خود اختصاص داده بود، ولی مقدار حاصل در مقایسه با ۲۳٫۲ میلیارد یورو درآمد حاصل از تمام بخش های دیگر برای مدت مشابه مانند یک قطره در یک پارچ است.

در حال حاضر هنوز مشخص نیست که آیا نام دستگاه ها نیز دوباره به Withings تغییر داده خواهد شد یا خیر، چرا که نوکیا برای گسترش نام خود، در اواخر سال گذشته نام محصولات سلامت دیجیتال Withings را به نوکیا تغییر داده است.

منبع :
NEOWIN

دیدگاه ها

  • Nooshzad ۱۳/۰۲/۱۳۹۷ :: ۱۳:۴۰
    0 0

    اینا هم که هی میخرن،ول میکنن :||||

  • هومن ۱۳/۰۲/۱۳۹۷ :: ۱۳:۴۷
    0 0

    اي بابا، اينو بدين به اچ ام دي دگ راه بندازتش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *