سرویس های گوگل به نوکیا ۸۱۱۰ ۴G و سیستم عامل KaiOS می آیند!

Nokia 8110 4G Google

KaiOS یک سیستم عامل توسعه یافته بر پایه لینوکس است که در واقع آن را می توان ادامه‌ی راه سیستم عامل متن باز فایرفاکس به حساب آورد. ما پیش از این در مطلبی به طور کامل به این سیستم عامل و ویژگی های آن پرداخته ایم. یکی از بهترین گوشی هایی که از این پلتفرم استفاده می کند، نوکیا ۸۱۱۰ ۴G است که اخیرا فروش آن در برخی کشورها آغاز شده است. KaiOS در حال حاضر یکی از سیستم عامل هایی است که سریعترین رشد را تجربه می کند و هدف آن، ارائه قابلیت های هوشمند روی گوشی های ساده یا فیچرفون ها در بازارهای نوظهور است. اکنون خبرهای خوب بیشتری در مورد این سیستم عامل به گوش می رسد.

طبق گزارش های جدید، گوگل اخیرا به وضوح روی سیستم عامل KaiOS توجه داشته است، چرا که آنها یک سرمایه گذاری ۲۲ میلیون دلاری را در این شرکت انجام داده اند. تیم KaiOS این خیر را در وب سایت این شرکت اعلام کرده اند و گفته اند که این سرمایه گذاری به سرعت بخشیدن روند توسعه و به کارگیری این پلتفرم کمک خواهد کرد. آنها همچنین اظهار داشته اند که علاوه بر تزریق سرمایه، این دو شرکت همکاری خواهند کرد تا سرویس های محبوب Google Assistant، Google Maps، YouTube و Google Search را برای KaiOS ارائه کنند.

با این حال، این اولین بار نیست که ما از گوگل در مورد پشتیبانی از این پلتفرم می شنویم، چرا که اچ ام دی نیز اکثر این برنامه ها را برای گوشی نوکیا ۸۱۱۰ ۴G در کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۸ در ماه فوریه به نمایش گذاشته بود (تصویر بالای مطلب). حتی پیش تر، گوگل در دسامبر ۲۰۱۷ اعلام کرده بود که اپلیکیشن دستیار گوگل را به این پلتفرم خواهد آورد.

با توجه به این گزارش ها، شاید شما فکر کنید که گوگل قصد دارد KaiOS را جایگزین پلتفرم اندروید Go خود کند، اما حقیقت این است که گوشی های ساده هنوز قیمت پایینتری دارند و بازار هدف KaiOS با اندروید متفاوت است. بنابراین گوگل با این سرمایه گذاری قصد دارد حتی سرویس های خود را وارد دستگاه های بسیار ارزان قیمت تر کند تا بتواند بخش بزرگتری از بازار را پوشش دهد.

نظر شما در مورد این خبر چیست؟

منبع :
ANDROIDAUTHORITY

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *