HMD Global سومین شرکت فناوری بزرگ فنلاند در سال ۲۰۱۷ بوده است

nokia-mwc-annoucement-1500×1000

اگر شما یک شرکت را تاسیس کردید که در سال اول کارکرد خود موفق شد در زادگاه خود جایگاه سومین شرکت بزرگ در آن حوزه را به دست بیاورد، شما می توانید این امر را شروعی خوب و موفقیتی بزرگ بنامید. خبر خوب این است که HMD Global به عنوان صاحب امتیاز برند نوکیا در بخش گوشی های موبایل، توانسته چنین کار بزرگی را انجام دهد. فقط در طول یک سال، اچ ام دی به واسطه درآمد خوب خود موفق شده به یک بازیکن بزرگ در بخش ICT فنلاند تبدیل شود.

بر اساس گزارش رسانه فنلاندی tivi.fi، درآمد بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات فنلاند (به طور دقیق، درآمد ۲۵۰ شرکت بزرگ، و نه کل صنعت) با یک رشد ۳٫۲ درصدی در سال ۲۰۱۷ به ۴۶٫۷ میلیارد یورو رسیده است. میزان رشد درآمد این بخش ۱٫۴ میلیارد یورو بوده است، اما اگر شما شرکت بزرگ فعال در حوزه شبکه و ارائه راهکار، یعنی نوکیا که بزرگترین شرکت ITC فنلاند است، را کنار بگذارید، رشد این حوزه ۲٫۲ میلیارد یورو بوده است، زیرا نوکیا در سال ۲۰۱۷ شاهد کاهش درآمد بوده است.

بزرگ ترین عامل این رشد، اچ ام دی گلوبال بوده که توانسته با ۱٫۸ میلیارد یورو در طول سال گذشته، به مقام سومین شرکت بزرگ فناوری در فنلاند در سال ۲۰۱۷ دست یابد. همانطور که گفته شد، شرکت نوکیا با درآمد ۲۳٫۱ میلیارد یورو در صدر این فهرست قرار دارد و جایگاه دوم در اختیار Supercell است. لازم به توضیح است که Supercell به واسطه ساخت بازی مشهور Clash of Clans یکی از معروف ترین شرکت های بازی سازی جهان است.

HMD Global سومین شرکت فناوری بزرگ فنلاند در سال 2017 بوده است 1

در سال ۲۰۱۷ در کنار درآمد ۱٫۸ میلیارد یورویی، زیان خالص اچ ام دی ۶۵ میلیون یورو بوده و این شرکت (فقط) ۶۵۰ کارمند داشته است. این شرکت در سال جاری اقداماتی در جهت گسترش به بازارهای جدید، سرمایه گذاری در تولید و امکانات تحقیق و توسعه داشته است، بنابراین می توان انتظار داشت که تعداد کارکنان آن افزایش یافته باشد و همچنین درآمد حاصل از رشد فروش گوشی های نوکیا در طول سال، افزایش یابد.

در سال ۲۰۱۷، اچ ام دی گلوبال حدود ۷۰ میلیون گوشی در بازار به فروش رسانده بود، که حدود ۸ تا ۱۰ میلیون آن گوشی هوشمند بوده است که به دلیل ساختار خانواده گوشی های هوشمند این شرکت در سال ۲۰۱۷، عمدتا میان رده و پایین رده بوده اند. در نیمه اول سال ۲۰۱۸، به گفته Counterpoint Research، این شرکت موفق شده ۸٫۵ میلیون گوشی هوشمند نوکیا را به بازار عرضه کند که پیشرفت خوبی محسوب می شود. این شرکت دستگاه های میان رده و رده بالای جدیدی مانند نوکیا ۷ پلاس را در MWC 2018 معرفی کرد که قطعا تاثیر مثبتی روی روند فروش آنها داشته داشت.

به نظر شما در سال ۲۰۱۸ چه تغییری در این فهرست رخ خواهد داد؟

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

  • اسی ۲۴/۰۵/۱۳۹۷ :: ۱۵:۴۵

    براوو اچ ام دی گلوبال

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *