تغییر مکان دفتر اصلی HMD Global در Nokia Campus

Nokia-HMD-no-more

اگر چه از لحاظ قانونی و حقوقی، HMD Global یک شرکت مجزا از نوکیا است، اما تا کنون مقر اصلی آنها بسیار نزدیک به مقر نوکیا بوده است. آدرس این شرکت Karaportti 2 بود، که دقیقا در داخل ورودی اصلی ساختمان مرکزی نوکیا قرار داشت. این موضوع اتفاق عجیبی نبود، چرا که رهبران HMD اکثرا از کارکنان سابق نوکیا بودند و زمانی که آنها با کسب مجوز از نوکیا شروع به کار کردند، منطقی بود که در نزدیکی دفتر اصلی نوکیا سکونت پیدا کنند. با این وجود اکنون همه چیز تغییر کرده است. در این مدت، اچ ام دی کمی رشد کرده و حالا دفتر اصلی خود را به محل جدیدی انتقال داده است.

با وجود جایجایی دفتر اصلی اچ ام دی، هنوز آنها از Nokia Campus دور نشده اند، بلکه فقط چند کیلومتر به سمت هلسینکی جابجا شده اند. آدرس جدید آنها Bertel Jungin aukio 9، ۰۲۶۰۰ Espoo در فنلاند است و اگر شما آن را در نقشه های گوگل بررسی کنید، نقشه به شما یک ساختمان اداری را نشان می دهد که در آن بسیاری از شرکت ها ساکن هستند.

هنوز دلیل جابجا شدن اچ ام دی مشخص نشده است، اما آنها به سرعت آدرس خود در صفحات وب، اسناد FCC و حتی فروشگاه Google Play را تغییر داده اند. همچنین در حال حاضر این آدرس بر روی قاب پشتی نوکیا ۷٫۱ نقش بسته است. ساختمان سابق اچ ام دی در Nokia Campus بخشی از Nokia Networks محسوب می شود و شاید آنها پس از خریداری Alcatel Lucent و انتقال کارکنان این شرکت به مقر خود، فضای بیشتری برای حضور تمام اعضای بخش شبکه نیاز داشته اند و به همین سبب اچ ام دی مجبور به ترک آنجا شده است.

به هر حال، بعید به نظر می رسد که با این جابجایی، رابطه عمیق بین نوکیا و HMD از بین برود، زیرا این شرکت کار بسیار بزرگی در گسترش نام تجاری نوکیا در سرتاسر جهان انجام داده و می دهد.

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

 • اسی ۱۱/۰۸/۱۳۹۷ :: ۱۰:۱۸

  Hmd مشکوک میزنه!!!!!!!

 • mamalkamal ۱۱/۰۸/۱۳۹۷ :: ۱۲:۱۳

  من که یکم میترسم نکنه قراره اتفاق بدی بیفته؟

 • اسی ۱۱/۰۸/۱۳۹۷ :: ۱۳:۳۱

  این احتمال وجود دارد که اچ ام دی در آینده با برند hmd گوشی ها رو روانه بازار کنه

 • محمد ۱۱/۰۸/۱۳۹۷ :: ۱۵:۰۳

  اچ ام دی خوده نوکیاست ، لطفا انقدر شایعه نسازید اقای اسی

 • اسی ۱۱/۰۸/۱۳۹۷ :: ۱۷:۰۵

  محمد خان من میگم احتمال داره نگفتم حتما!!!!! منم میگم اچ ام دی خود نوکیاست ولی حقوق مادی اچ ام دی وابسته به نوکیا نیست یک شرکت مجزاست.. منم دوست دارم نوکیا و اچ ام دی ادغام بشن و زیر نظر نوکیا باشن ولی تو سیاست هیچی بعید نیست

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *