اچ ام دی گلوبال اکنون پتنت طراحی نوکیا لومیا ۲۵۲۰ را در اختیار دارد!

Nokia-Lumia-2520

اچ ام دی گلوبال روز به روز در حال خوشحال تر کردن طرفداران نوکیا است. کم تر از یک هفته پیش، اچ ام دی برای ثبت پتنت طراحی یک “تبلت کامپیوتر” درخواست کرده است. در ادامه با مای نوکیا همراه باشید.

پس از کمی بررسی بیش تر، مشخص می شود که این ثبت اختراع به یک پتنت منتشر شده تحت شماره USD743959 که نشان دهنده پتنت طراحی نوکیا لومیا ۲۵۲۰ می شود متصل شده است. سند اصلی که به سال ۲۰۱۳ باز می گردد، شرکت Nokia Corporation را به عنوان متقاضی، مایکروسافت موبایل را به عنوان وکیل و بوریس لندور را به عنوان مخترع نشان می دهد.

اچ ام دی گلوبال اکنون پتنت طراحی نوکیا لومیا 2520 را در اختیار دارد! 1

این پتنت طراحی در حال حاضر تحت مالکیت اچ ام دی گلوبال قرار دارد، اما در دفتر اتحادیه‌ مالکیت معنوی اروپا (EUIPO) هنوز ظاهر نشده است. در حقیقت، پتنت طراحی لومیا ۲۵۲۰ در EUIPO هنوز تحت مالکیت مایکروسافت موبایل است، اما با توجه به این که این شرکت برای این پتنت کمتر از یک هفته قبل در ایالات متحده اقدام کرده است، می توانیم فرض کنیم که این انتقال مالکیت به زودی در EUIPO نیز اتفاق خواهد افتاد.

اچ ام دی گلوبال اکنون پتنت طراحی نوکیا لومیا 2520 را در اختیار دارد! 2

مجوز استفاده از برند نوکیا توسط اچ ام دی گلوبال همچنین استفاده از این نام روی دستگاه های تبلت را نیز پوشش می دهد. ما تا کنون تعداد محدودی تبلت از نوکیا را مشاهده کرده ایم، مانند لومیا ۲۵۲۰ یا نوکیا N1 که توسط شرکت نوکیا و پس از فروش تجارت دستگاه ها و خدمات به مایکروسافت ساخته شد. اچ ام دی پیش از این گفته بود که آن ها فعلا برنامه ای برای ساخت تبلت ندارند که البته تصمیم عاقلانه ای به نظر می رسد. تبلت های اندرویدی نمی توانند از لحاظ بهره وری با تبلت های ویندوزی رقابت کنند و گوشی های اندرویدی با صفحه نمایش های بزرگ کار همین تبلت ها را انجام می دهند، بنابراین تبلت آن ها شاید زیاد جذاب نباشد، مگر اینکه ویندوز ۱۰ را اجرا کند.

نکته جالب اینجاست که مدتی قبل نیز اعلام شد که اچ ام دی توانسته ۵۰۰ پتنت طراحی را از مایکروسافت پس بگیرد که احتمالا پتنت طراحی لومیا ۲۵۲۰ نیز یکی از آن ها بوده است. باید ببینیم در آینده چه اطلاعاتی از این پتنت ها منتشر می شود.

به نظر شما اچ ام دی قصد دارد با این پتنت چه کاری انجام دهد؟

منبع :
NOKIAMOB

دیدگاه ها

 • ee ۲۷/۰۶/۱۳۹۶ :: ۱۶:۰۴

  یعنی میشه یه روزی ببینم که
  پیورویو،کلیربلک،super sensitive touch
  و پتنت طراحی لومیا ۸۳۰ رو هم پس بگیره
  خیلی خوب میشد اگه فهمید دقیقا
  اون ۵۰۰ تا پتنت چی بوده تاحالا دو سه
  تاش فقط معلوم شده.

 • امین ۲۷/۰۶/۱۳۹۶ :: ۱۷:۳۲

  ای بابا،
  داغ دل ما رو تازه کردی…..‌‌‌

 • هومن ۲۹/۰۶/۱۳۹۶ :: ۱۵:۱۷

  اوه عجب تبلت خوبی بود، فقط حیف سیستم عامل احمقانه اش!!!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *